ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 T.A.R-21 ( Тавор )

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty25/4/2013, 15:32

На првата и на втората слика се монтирани Meprolight NOA XT4, дневно-ноќен термален нишан... позади него исто така Meprolight 4X дневен оптички нишан.
На втората фотка е монтиран red-dot Meprolight т.е MEPRO-M5. Сликите се промотивни, така да не се припадници на ниедна армија.

Повеќе инфо овде:
http://www.meprolight.com/default.asp?catid={1CE04112-ED46-4E2F-AEB4-0296514B9647}&details_type=1&itemid={D6774489-4903-4F49-B0DC-0562F474E70D}
http://www.meprolight.com/default.asp?catid={1CE04112-ED46-4E2F-AEB4-0296514B9647}&details_type=1&itemid={9424B82B-517F-4B6D-94BE-562C339626CB}

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty25/4/2013, 15:39

[quote="Alvar"]На првата и на втората слика се монтирани Meprolight NOA XT4, дневно-ноќен термален нишан... позади него исто така Meprolight 4X дневен оптички нишан.
На втората фотка е монтиран red-dot Meprolight т.е MEPRO-M5. Сликите се промотивни, така да не се припадници на ниедна армија.

Повеќе инфо овде:
http://www.meprolight.com/default.asp?catid={1CE04112-ED46-4E2F-AEB4-0296514B9647}&details_type=1&itemid={D6774489-4903-4F49-B0DC-0562F474E70D}
http://www.meprolight.com/default.asp?catid={1CE04112-ED46-4E2F-AEB4-0296514B9647}&details_type=1&itemid={9424B82B-517F-4B6D-94BE-562C339626CB}[/quotegore navedenive.

Fala ti na odgovorot.

Klasik kaj |ceh Meopta.
Kja evrein pogore spomnative.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty8/6/2013, 01:18


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty24/6/2013, 17:10

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 21202_369630776476046_602084170_n

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty31/7/2013, 17:00


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty2/9/2013, 09:22

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 993685_10151514862761362_1272711470_n

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty22/11/2013, 18:26

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Big_faaaf8241abcd37db52362b9e347221fc39757fd
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty17/1/2014, 22:22

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 OvU9VO0

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty27/7/2014, 00:10


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty21/8/2014, 17:32

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 SDf2TOm

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
T.A.R-21 ( Тавор )
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: