ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Видете ги мислењата без одговор
 

Копнено вооружувње

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Пешадиско вооружување и опрема

Борбено пешадиско вооружување и опрема.
60725424/6/2017, 01:11
Alvar Снајперско вооружување и снајперизам
Нема нови мислења

Артилерија

Топови, минофрлачи,минско-експлозивни средства,против-оклопни средства и муниција артилериски набљудувачки радари и опрема и др.
1151915/6/2017, 23:52
Momak od Gjorce Самоодни хаубици
Нема нови мислења

Инженерија

Инженерски средства, техники и опрема.
1119125/5/2017, 00:02
Momak od Gjorce Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.
Нема нови мислења

Оклопни и транспортни средства

Оклопни и неоклопени средства за војување и транспорт.
20275017/6/2017, 14:55
Momak od Gjorce Оклопни борбени возила - Колчари
Нема нови мислења

Воени новости

Најнови воени новости
343420/6/2017, 23:38
Зоран Македонската воено-одбранбена индустрија
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен