ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Форум за безбедност и геополитика
Видете ги мислењата без одговор
 Форум ТемиМислења
Последно мислење

Копнено вооружувње

 
Нема нови мислења

Пешадиско вооружување и опрема

Борбено пешадиско вооружување и опрема.
616998Yesterday at 21:59
Зоран Снајперско вооружување и снајперизам
Нема нови мислења

Артилерија

Топови, минофрлачи,минско-експлозивни средства,против-оклопни средства и муниција артилериски набљудувачки радари и опрема и др.
11442Вто Сеп 20 2016, 10:18
Зоран BM-21 Grad
Нема нови мислења

Инженерија

Инженерски средства, техники и опрема.
9156Пет Aвг 26 2016, 14:34
Momak od Gjorce Понтонски мост
Нема нови мислења

Оклопни и транспортни средства

Оклопни и неоклопени средства за војување и транспорт.
202548Саб Сеп 24 2016, 20:55
Momak od Gjorce Оклопни борбени возила  - Гасеничари
Нема нови мислења

Воени новости

Најнови воени новости
3338Пет Сеп 23 2016, 23:35
Alvar Воени саеми

Воздухопловство и ПВО

 
Нема нови мислења

Авиони

Ловечка, бомбардерска, јуришна и транспортна авијација
46815Today at 15:35
Зоран ПАК-ФА - Руски ловец од 5-та генерација
Нема нови мислења

Хеликоптери

CSAR, MEDEVAC, транспортни и други функции на хеликоптерите
13450Вто Сеп 20 2016, 22:42
Momak od Gjorce AH-64 Apache
Нема нови мислења

Беспилотни летала

Беспилотните летала како нова генерација на бојното поле
376Пон Апр 11 2016, 22:29
Momak od Gjorce UAV - беспилотни летала
Нема нови мислења

ПВО системи

Противвоздушната одбрана и системите низ нивниот развој во воздухопловствата
15737Саб Сеп 17 2016, 21:29
РИС Средства за Против Воздушна Одбрана
Нема нови мислења

Воздухопловно вооружување и опрема

Опрема и воооружувањето како неизоставен дел од воздухопловниот борбен систем
518Пон Мај 23 2016, 15:45
m-r.niceguy Воздухопловно вооружување
Нема нови мислења

Воени воздухопловства

Воздухопловни сили и останати занимливости околу авијацијата
16152Саб Мај 21 2016, 22:15
Momak od Gjorce НАТО Авијација

Морнарицa

 
Нема нови мислења

Бродови

Бродови,Подморници,Носачи на авиони,Фрегати...
668Сре Aвг 17 2016, 19:26
Momak od Gjorce Носачи на воздухоплови
Нема нови мислења

Поморски сили

Поморските сили на денешницата и во минатото
7139Пет Сеп 09 2016, 22:43
Momak od Gjorce Американска морнарица - US NAVY
Нема нови мислења

Езерска и речна флотила

Развојот,задачите и обврските на денешните Езерски и Речни флоти
115Саб Мар 26 2016, 11:50
Momak od Gjorce Езерска и речна флотила

Безбедносни сили на РМ

 
Нема нови мислења

Дирекција за Заштита и Спасување - ДЗС

Историја, задачи, опрема и функционирање
655Вто Сеп 20 2016, 23:48
Momak od Gjorce Air Tractor 802A - Fire Boss
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Кој е он-лајн?
Кој е он-лајн?Нашите членови се испратиле точно 43696 мислења
Постојат b>2342 регистрирани членови
Најновиот регистриран член е RisteMKD
Севкупно има 3 членови он-лајн :: 1 Регистрирани, 1 Скриени и 1 Гост :: 1 Bot
Најмногу членови кои го посетиле форумот воеднаш се 427 во Саб Мај 09 2015, 11:52

Регистрирани членови: РИС
Bots : Google
Members connected during last 48 hours : Alvar, dt71, dzole, eMilanist, ESN, Gjole^Stolarot, Goust, igor 88, leopard, Lifew@lker, Macedonian Knight, MakedoN@, MISFIT, Momak od Gjorce, nikolce jakimovski, Panter, PetreMakedonski, Predator1990, Rashid, SIG, Александра090, Зоран, петковски, РИС, Цане
No users have a birthday today
No users are having a birthday in the upcoming 1 days
Legend :   [ Администратор ]   [ Модератор ]

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен