ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Езерска и речна флотила

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9176

ПишувањеПредмет: Re: Езерска и речна флотила   12/6/2014, 19:33

https://www.facebook.com/photo.php?v=10152424939318672&set=vb.217288163671&type=3&video_source=pages_video_set
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9176

ПишувањеПредмет: Re: Езерска и речна флотила   31/5/2015, 23:00

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9176

ПишувањеПредмет: Re: Езерска и речна флотила   28/9/2015, 23:26

Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5795

ПишувањеПредмет: Re: Езерска и речна флотила   25/3/2016, 21:50

Ако сте гледале било каков филм за Виетнамската војна, особено Apocalypse Now тогаш ви е јасно за што зборувам Very Happy

https://en.wikipedia.org/wiki/Patrol_Boat,_River
http://www.warboats.org/vietnamboats.htm
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9176

ПишувањеПредмет: Re: Езерска и речна флотила   26/3/2016, 11:50

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 794

ПишувањеПредмет: Re: Езерска и речна флотила   11/2/2017, 19:53

http://defence-blog.com/news/marsol-to-exhibit-at-idex-and-navdex-2017-in-abu-dhabi.html
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Езерска и речна флотила   

Вратете се на почетокот Go down
 
Езерска и речна флотила
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Морнарицa :: Езерска и речна флотила-
Отиди до: