ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 T.A.R-21 ( Тавор )

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty25/3/2012, 18:45

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 T6EkI

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 GmU6d

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 GRiq5

IWI X95
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty25/3/2012, 19:52

Ултра компакт не личи на оружје.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty25/3/2012, 19:59

Да, повеќе е PDW (Personal Defense Weapon) отколку автоматска пушка, имаше околу истово реакции и од припадниците на Израелската армија... но тоа е, ова мошне веројатно ќе го замени Tavor-от. Доаѓа со три должини на цевката, оваа погоре е најкратката.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty25/3/2012, 20:08

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty25/3/2012, 20:19

Alvar напиша:
Да, повеќе е PDW (Personal Defense Weapon) отколку автоматска пушка, имаше околу истово реакции и од припадниците на Израелската армија... но тоа е, ова мошне веројатно ќе го замени Tavor-от. Доаѓа со три должини на цевката, оваа погоре е најкратката.

Беља работа!
прашање е колу е издржливо.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty25/3/2012, 20:24

Ах, не се сомневам дека е издржливо парче оружје... но со толку кратка цевка не знам колку е корисно за борба на далечини поголеми од 100-150 метра.

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty25/3/2012, 20:26

натраторкава на видео бр 2 ми го зема умот каков узи каов бакрач.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty25/3/2012, 20:33

Немој така бе Зоки... не ни личи на годините. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty25/5/2012, 13:36

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 HEBaD

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Fhlen
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty6/6/2012, 17:57

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Y5Ljz
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
T.A.R-21 ( Тавор )
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: