ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 T.A.R-21 ( Тавор )

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty6/6/2012, 18:51

КОСКА.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty7/6/2012, 16:51

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 YVizt

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 0NUCF

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 0eIlF

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty7/6/2012, 20:20

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Meprolightxt4andmeprox4

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 26wl0

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Iwigl40x953600x300

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty11/6/2012, 20:56

Доста слики од Таворчево:
http://topwar.ru/15219-izrailskie-avtomaty-edut-v-parizh.html
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty11/6/2012, 21:10

Еден од ретко добрите потези кои ги направивме , со купувањето.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty11/6/2012, 22:46

Зоран напиша:
Еден од ретко добрите потези кои ги направивме , со купувањето.

Тоа е Полиција. Државата за некого е мајка за некого макеа. За илустрација Волците ги бараа дигиталните униформи кои ги носи ЕБР многу пред тие да се набават за ЕБР.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty11/6/2012, 23:38

Генерал напиша:
Зоран напиша:
Еден од ретко добрите потези кои ги направивме , со купувањето.

Тоа е Полиција. Државата за некого е мајка за некого макеа. За илустрација Волците ги бараа дигиталните униформи кои ги носи ЕБР многу пред тие да се набават за ЕБР.
Полициските се кинески , поарно да не им дадат.
Само оргинал за батките!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty20/6/2012, 17:57

http://www.panarmenian.net/eng/news/112333/

Азербејџан го менува „калашот„ за Тавор... покрај останатата набавка од 1.6 милијарди Cool
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty21/6/2012, 17:23

Frogfoot напиша:
http://www.panarmenian.net/eng/news/112333/

Азербејџан го менува „калашот„ за Тавор... покрај останатата набавка од 1.6 милијарди Cool

Од фабриката во Израел или од Украина.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty21/6/2012, 17:29

Ќе отворат локална фабрика за производство, таков им е дилот.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: T.A.R-21 ( Тавор )   T.A.R-21 ( Тавор ) - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
T.A.R-21 ( Тавор )
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: