ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Маскирни униформи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинМаскирни униформи - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 7 Empty10/6/2015, 11:19

Полскава Хеликон слушам муабети дека се добри, така би било добро Camouflage да почнат да носат и од тој производител. Цените, според кажувањата им биле прифатливи за наш пазар.

https://helikon-tex.com/#!/Home
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Маскирни униформи - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 7 Empty26/6/2015, 23:44


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Маскирни униформи - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 7 Empty27/6/2015, 03:20

Polenar Tactial им глумат во рекламиве? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Маскирни униформи - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 7 Empty27/6/2015, 13:16

Којзнае, мада колку знам Polenar немаат во арсеналот HK416, HK G36 или Sako TRG. Но Словенските полициски SF имаат. Smile
Може имаат договорено некоја компензација, овие ним опрема, а за возрат малку пушкарање на нивна реклама. Cool

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Маскирни униформи - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 7 Empty27/6/2015, 14:09

Досега ги имам видено со нивна опрема, сигурно се имаат огребано за униформи... Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Маскирни униформи - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 7 Empty12/7/2015, 00:35

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Маскирни униформи - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 7 Empty23/2/2016, 15:27


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинМаскирни униформи - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 7 Empty23/2/2016, 22:21

JKD ќе биде горд на видеово Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Маскирни униформи - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 7 Empty15/3/2016, 13:41

Има разлика...

Маскирни униформи - Page 7 X4IfYda
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинМаскирни униформи - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 7 Empty15/3/2016, 20:43

Која мислите дека поубаво би се вклопила во вегетација?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Маскирни униформи - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Маскирни униформи
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: