ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Маскирни униформи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Маскирни униформи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 3 Empty7/8/2013, 02:10

Legija91 напиша:
Маскирни униформи - Page 3 970827_10151471051551362_1872416482_n

Еве ги и босанциве со швицарски униформи.. Evil or Very Mad 


Овие повеќе ми личат на терористи отколку на војници а најмалку на специјалци.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Маскирни униформи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 3 Empty7/8/2013, 02:25

Мене па ми личат на airsoft-ри, што веројатно и се. Smile 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Маскирни униформи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 3 Empty7/8/2013, 02:30

Ја не ги приметив.. ziveli 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Маскирни униформи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 3 Empty7/8/2013, 10:27

Ова е швицарска или турска униформа...
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Маскирни униформи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 3 Empty7/8/2013, 10:41

Alvar напиша:
Мене па ми личат на airsoft-ри, што веројатно и се. Smile 

Ја имав и таа опција во вид lol! 

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Маскирни униформи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 3 Empty7/8/2013, 11:23

Momak od Gjorce напиша:
Ова е швицарска или турска униформа...

Швајцарска TAZ 83 Alpenflage, нивната стара униформа (одамна заменета со TAZ 90).

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Маскирни униформи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 3 Empty28/8/2013, 00:01

Ептен добра словенскава униформа (патем да не дојде до забуна, не е усвоена од Словенската армија):

PenCott-GreenZone™ in Slovenia
http://www.strikehold.net/2013/08/18/pencott-greenzone-in-slovenia/#more-10401

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Маскирни униформи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 3 Empty17/9/2013, 15:58

Маскирни униформи - Page 3 MYhjesy

Маскирни униформи - Page 3 MyhpS1l

Маскирни униформи - Page 3 TrUb3Ik

Маскирни униформи - Page 3 9yqX9Ch

Маскирни униформи - Page 3 Fdzerbs

Маскирни униформи - Page 3 DX1rhXn

Маскирни униформи - Page 3 5lsPHlW

Маскирни униформи - Page 3 FWdn8AG

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Маскирни униформи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 3 Empty25/10/2013, 23:16

Маскирни униформи - Page 3 1379643_405036049623719_1826181874_n

Што униформа е ова?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Маскирни униформи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 3 Empty25/10/2013, 23:24

Serbian Dragon Tactical One на Миле Драгич.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Маскирни униформи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Маскирни униформи
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: