ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Маскирни униформи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Маскирни униформи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 5 Empty22/7/2014, 22:19

http://milspecmonkey.com/index.php/weargear/clothing/448-uf-pro-striker-xt-combat-pants

Ама изгор се со цениве Словенците..
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Маскирни униформи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 5 Empty23/7/2014, 00:15

Да, скапи се... но сегде читам одлични критики, производите им биле со топ квалитет.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Маскирни униформи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 5 Empty23/7/2014, 13:11

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Маскирни униформи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 5 Empty2/8/2014, 03:04

Маскирни униформи - Page 5 EDYZBGI
Маскирни униформи - Page 5 CVMrBry

Новата униформа на американската армија.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Маскирни униформи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 5 Empty2/8/2014, 11:05

Не ми изгледа лошо дезенот вака...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Маскирни униформи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 5 Empty2/8/2014, 12:02

Тешка заврзлама направија армискиве глаучи со камуфлажата. Оваа таканаречена OCP - Operational Camouflage Pattern e всушност Scorpion W2 камуфлажата која беше дадена на тестирање на претходните конкурси за нова американска униформа, каде победи онаа сивата UCP (Universal Camouflage Pattern). Бидејќи последнава се покажа крајно неуспешна и неефектна во било какви услови на војување, US Army одлучи војниците кој ќе ги праќа во Авганистан да ги опреми со привремено решение, односно со MultiCam комплети. Од оваа беа задоволни, но ги немаа авторските права на камуфлажата, со оглед дека истата е произлезена и развиена од приватна компанија. Добија понуда од Crye Precision да ги откупат тие права за 25 милиони долари (за американски услови на армиски тендери речиси симболична сума) и да после истата ја прават и аплицираат каде сакаат и на што сакаат. Беа одбиени.

Е сега, бидејќи американската армија ги поседуваше, т.е. ги имаше откупено правата на понудените примероци за нова униформа од претходните тендери... вклучувајќи ја и Scorpion W2 камуфлажата која беше всушност развиена од истиот тим кој подоцна ќе ја изработи MultiCam, решија да ја заобиколат Crye Precision и обврските кој ги имаат кон неа, и да ја усвојат оваа која е речиси идентична на MultiCam, без да платат ни долар. Smile 

А да, решија и да остатокот од UCP комплети (униформи, заштитни елеци, борбени елеци и останато) кој ги имаат на залиха, ги офарбаат кафено.
Сега имаат тендер за набавка на текстилни бои кој ќе можат да се аплицираат како дома, така и во зоните каде е распоредена американската армија.  Rolling Eyes 
Можам да ги замислам гуштерине по касарни и по базине во Авган како мешаат униформи во казани со вода и боја. Very Happy

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Маскирни униформи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 5 Empty12/4/2015, 18:56

Да прашам мулти кам панталони каде може да најдам у ск. Дали има во новата продавница камуфлаж

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Маскирни униформи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 5 Empty12/4/2015, 20:50


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Маскирни униформи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 5 Empty19/5/2015, 23:34

Момци дали некој одеше во камуфлаж продавницата да види како се движат цените на панталоните

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Маскирни униформи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 5 Empty8/6/2015, 19:43

Бев во камуфлаж минатата недела дечките се доста опремени,ама со панталони слаба работа многу слабо

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Маскирни униформи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Маскирни униформи
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: