ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Маскирни униформи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Маскирни униформи - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 6 Empty8/6/2015, 22:01

Во која смисла слабо? дај пообјасни за ние што не сме биле Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинМаскирни униформи - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 6 Empty8/6/2015, 22:09

Па дека ги нема тие што ги барал хехехе
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Маскирни униформи - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 6 Empty9/6/2015, 04:16

Не тие што ги барам туку имаат само тактички црни,каки и зелени нема ниту едни во маскирна шара

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинМаскирни униформи - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 6 Empty9/6/2015, 11:39

Нема покажано интерес за носење маскирни униформи, ако има голема побарувачка ќе донесат, од multicam има само маици по кратки ракави, ранци, ракавици и капчиња кои се во грчки мултикам односно во (pentacam), последен пат кога бев ги видов само тие работи во таа шара.
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Маскирни униформи - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 6 Empty9/6/2015, 11:44

А тактичките панталони добри ли се ? јас имам едни,ама многу лош материјал,не се растегливи...
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинМаскирни униформи - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 6 Empty9/6/2015, 14:37

Мислам дека продаваат од производителите 5.11 и Pentagon Greece
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Маскирни униформи - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 6 Empty9/6/2015, 15:30

Јас си купив маица на кратки во мулти кам 600 ден,инаку тактичките се добри квалитетни,пробав црни од 5.11 цената им беше 4800

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинМаскирни униформи - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 6 Empty9/6/2015, 18:49

5.11 како бренд се многу скапи, јас пред три години купив еден пар кога беше отворена продавницата спроти Рамстор (Елипса ТЦС), каде се продаваше брендот 5.11, тогаш мислам дека ги земав 3600 денари, односно линијата Taclite PRO Pants, обработени со Тефлон

http://www.511tactical.com/taclite-pro-pants.html
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Маскирни униформи - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 6 Empty9/6/2015, 22:59

Скапи се да ама во камуфлаж се изгор

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Маскирни униформи - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 6 Empty9/6/2015, 23:08

Тоа кога немаат квалитетна конкуренција, да имаат да видиш дали ќе се над 4000 Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Маскирни униформи - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Маскирни униформи
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: