ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Маскирни униформи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинМаскирни униформи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 2 Empty27/6/2013, 20:19

Frogfoot напиша:
SLOCAM

Маскирни униформи - Page 2 960179_10151368461941362_842411587_n

Униформава е предобра, ја има во слободна продажба?

Униформава е Multicam, штета што некој не носи роба од Helikon Tex, да донесе некој одма нарачувам комплет униформа со Британскиот Multicam (MTP). Многу повеќе ми се допаѓа од американскиот, а британската шара DPM e шара наменета за територијата на Европа, сега конвертирана во Multicam дава уште поголема невидливост на теренски услови http://helikon-tex.com/#SP-PCS-PTA оваа е уште подобра, понов дизајн од Мulticamot.

A-TACS која ја има во два типа, урбана/пустинска (AU) и шумска (FG)

A-TACS FG

Маскирни униформи - Page 2 Atacs-fg

Маскирни униформи - Page 2 FG-001_IMG_2776

A-TACS AU

Маскирни униформи - Page 2 A-tacs_AU

Маскирни униформи - Page 2 AU-Image

Производител и креатор: Advanced Tactical Concealment Systems http://www.a-tacs.com/

Има уште една ама не ми се допаѓа

KRYPTEK

Маскирни униформи - Page 2 Kryptek-Outdoor-Camouflage-Patterns

Маскирни униформи - Page 2 NicoleKryptek16


Производител и креатор: KRYPTEK


Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Маскирни униформи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 2 Empty2/7/2013, 19:34

Дечки, дали мултикамот има повеќе варијанти? Гледам дека оној оригиналниот е посветол од, да речеме, австралискиов..

Маскирни униформи - Page 2 Australian-MultiCam

Иако гледам овде амерички мултикам но со повеќе „зелено„ на него и потемен од „оригиналниот„.

Маскирни униформи - Page 2 545745_512948465415409_1177435375_nМаскирни униформи - Page 2 10658_557297077647214_1524414484_n

Дали униформата на последниве две слики е иста? односно нијансите на мултикамот.

Сакам да набавам униформа маскирна, и се мислам помеѓу Горка-Р, МАРПАТ или пак Мултикам, ама во потемна варијанта...

Што викате вие, за наши услови најдобра која е?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Маскирни униформи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 2 Empty2/7/2013, 19:41

Корисни видеа!Другите делови ги имате од страна...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Маскирни униформи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 2 Empty2/7/2013, 23:25

Frogfoot напиша:
Дечки, дали мултикамот има повеќе варијанти? Гледам дека оној оригиналниот е посветол од, да речеме, австралискиов..

Да, има повеќе варијанти. Crye (компанијата која го има развиено Multicam-от) по нарачка изработува различни варијации на истиот, така да имаш AUSCAM (Австралија), Multi-Terrain Pattern (В. Британија), SLOCAM (Словенија), базичниот MultiCam кој е најповеќе застапен итн.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Маскирни униформи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 2 Empty2/7/2013, 23:41

Што мислиш, која униформа би била најадекватна за наш терен? (Западна Македонија)
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Маскирни униформи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 2 Empty2/7/2013, 23:50

Се знае... Швицарска. Laughing 

Маскирни униформи - Page 2 CogBzUk

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Маскирни униформи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 2 Empty3/7/2013, 01:15

Леле сликава Laughing 

Него шала на страна, мислам дека швајцарскава за овие предели балкански и не е така лоша.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Маскирни униформи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 2 Empty3/7/2013, 10:35

Frogfoot напиша:
Леле сликава Laughing 

Него шала на страна, мислам дека швајцарскава за овие предели балкански и не е така лоша.

Шала на страна, немој да те сретнам некаде во неа... lol! lol! 

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Маскирни униформи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 2 Empty3/7/2013, 10:51

Laughing Laughing Laughing 
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Маскирни униформи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 2 Empty7/8/2013, 02:08

Маскирни униформи - Page 2 970827_10151471051551362_1872416482_n

Еве ги и босанциве со швицарски униформи.. Evil or Very Mad 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Маскирни униформи - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Маскирни униформи
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: