ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Маскирни униформи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Ilija UzunovБрој на мислења : 13

Маскирни униформи - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 4 Empty21/11/2013, 18:00

Некој знае ли како се вика униформата што ја користеше АРМ до скоро време и каде може да се набави истата http://prntscr.com/25q6z0 многу ме бендисува шарата Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Маскирни униформи - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 4 Empty21/11/2013, 18:22

96-ка, по годината на воведување. Точниот назив не би го знаел... може да се набави на секој подобро снабден пазар/бувљак. Smile 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Ilija UzunovБрој на мислења : 13

Маскирни униформи - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 4 Empty21/11/2013, 19:11

Alvar напиша:
96-ка, по годината на воведување. Точниот назив не би го знаел... може да се набави на секој подобро снабден пазар/бувљак. Smile 
Фала ти Smile 
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Маскирни униформи - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 4 Empty28/11/2013, 00:15

Маскирни униформи - Page 4 GbQiDzp

Словенскава UF-PRO GreenZone камуфлажа се повеќе ми праи мерак.
http://ufpro.si/uf_pro_products/jackets/30/uf_pro_striker_greenzone_combat_jacket/

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Маскирни униформи - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 4 Empty3/12/2013, 22:49

Добра јакна за полиција во цивил.


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Маскирни униформи - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 4 Empty3/12/2013, 23:05

Алфите да не имаат вакви , и они имаа некоја финта со натписот полиција.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Маскирни униформи - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 4 Empty9/12/2013, 20:16

Gryphon Deftech, компанија од Србија. Имаат доста интересни производи.

https://www.facebook.com/pages/Gryphon-Deftech/468200813241156
https://www.facebook.com/pages/Gryphon-Deftech/468200813241156?id=468200813241156&sk=photos_stream

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Маскирни униформи - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 4 Empty2/5/2014, 15:32


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Маскирни униформи - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 4 Empty26/5/2014, 12:09

Интересен компаративен тест на 4 униформи: MultiCam, A-TACS FG (Foliage Green) и A-TACS AU (Arid/Urban) и JABA.
http://www.gearshout.net/sravnitelnyiy-test-sovremennyih-kamuflyazhey-jaba-multicam-a-tacs-fg-a-tacs-au/

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Маскирни униформи - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 4 Empty20/7/2014, 18:46

Маскирни униформи - Page 4 LO4rz6D

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Маскирни униформи - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Маскирни униформи
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: