ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Маскирни униформи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
ESN

ESN

Број на мислења : 1215

Маскирни униформи - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 9 Empty14/8/2018, 16:03

Леле кој случај е дечкото,се скинав од смеење Laughing Laughing Laughing

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Маскирни униформи - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 9 Empty20/8/2018, 13:42

Шлемот - ѕвоно... крај! Laughing

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1215

Маскирни униформи - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 9 Empty20/8/2018, 18:23

Alvar напиша:
Шлемот - ѕвоно... крај! Laughing
Кога вика дека многу го стегнал шлемот-Ко коња да вежеш јеботе Laughing Laughing Laughing

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1215

Маскирни униформи - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 9 Empty13/12/2018, 17:16

Нашава и америчката мулти кам
Маскирни униформи - Page 9 48375914_10215202637213770_1087843296849428480_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_ht=scontent.fskp1-1

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Маскирни униформи - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 9 Empty13/12/2018, 17:32

Која одговара повеќе на нашето поднебје? Wink

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 997

Маскирни униформи - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 9 Empty13/12/2018, 17:44

Хм , америчката , да си нарача министерката 7000 парчиња и од оваа униформа Wink
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Маскирни униформи - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 9 Empty10/1/2019, 17:54


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1215

Маскирни униформи - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 9 Empty14/3/2019, 19:19

4 различни униформи.Искрено мене италијанскава највеќе ми фаќа око. Very Happy
Маскирни униформи - Page 9 53890910

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 219

Маскирни униформи - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 9 Empty14/3/2019, 21:08

Kako nasata ama so drugi nijansi. Nasava mnogu vestacki boi ima i zatoa se istaknuva inaku sharata e dobra...

______________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1215

Маскирни униформи - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 9 Empty8/4/2019, 18:49

Панталониве ги имам повеќе од 5 години,сега викендов после планинарењето гледајќи ги сликите дефинитивно можам да кажам дека МАРПАТ е најсоодветна за наш терен,без никаква конкуренција е МАРПАТ шарата за нашиве предели.
Маскирни униформи - Page 9 4eeaa710
Маскирни униформи - Page 9 56508710
Маскирни униформи - Page 9 56965410

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Маскирни униформи - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Маскирни униформи   Маскирни униформи - Page 9 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Маскирни униформи
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: