ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автомати (PDW)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автомати (PDW) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 6 Empty4/12/2012, 21:26

Го заборавивме УМП-то. SmileИ first person shooter камера од истото.....леле, леле како работи во фул ауто како дизелче. Smile
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автомати (PDW) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 6 Empty4/12/2012, 21:41

И уште едно автоматче во 45 кал. Крис Супер В. Според мене ова е нешто најдобро на полето на автоматите што се има појавено во последните 10-20 години. Лесен, компактен, моќен и што е најбитно има одлична контрола. И УМП-то е одличен автомат ама според клиповите може да се заклучи дека не е баш лесен за контролирање при поголеми рафали.Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Автомати (PDW) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 6 Empty4/12/2012, 21:57

И јас сум импресиониран од контролата на KRISS. Навистина нешто револуционерно

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Автомати (PDW) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 6 Empty31/12/2012, 20:47

Автомати (PDW) - Page 6 277472-Sepik
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8957

Автомати (PDW) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 6 Empty11/1/2013, 17:39


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автомати (PDW) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 6 Empty15/1/2013, 23:40

Најново од Caracal. Еве и тие направија автомат, ама мене нешто не м го фаќа окото, не се потрудиле нешто многу.
Автомати (PDW) - Page 6 P1210179
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8957

Автомати (PDW) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 6 Empty15/1/2013, 23:45

Ни мене не ми се допаѓа... личи на Beretta Storm карабинот кој исто така ми беше тапа.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8957

Автомати (PDW) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 6 Empty5/2/2013, 12:31

Автомати (PDW) - Page 6 TKVadF2

HK MP7. Швабо носи Tatonka Tasmanian Tiger TT борбен елек + TT Tac MKII футрола од истата фирма.
http://intranet.tatonka.com/infosys/php/artintt9.php?7612_TT%20Ammunition%20Vest
http://intranet.tatonka.com/infosys/php/artintt9.php?7795_TT%20Tac%20Holster%20MKII

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Автомати (PDW) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 6 Empty15/4/2013, 17:13

Автомати (PDW) - Page 6 539705_294168460716666_1139860732_n
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8957

Автомати (PDW) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 6 Empty23/4/2013, 12:48

Автомати (PDW) - Page 6 Zyns3e0

Автомати (PDW) - Page 6 TUHubc6

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автомати (PDW) - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автомати (PDW)
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: