ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автомати (PDW)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинАвтомати (PDW) - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 9 Empty26/12/2014, 17:22

Alvar напиша:

Нешто интересно и за јуришни пушки од познатиот израелски бренд Maglula

http://www.maglula.com/product/ar15-m4-pmag-range-benchloader-5-56-223/

А јас ова долго време го меркам да го нарачам Универзалниов за полнење на пиштолски оквири со калибар од 9мм до .45мм

http://www.ebay.com/itm/Lula-Loader-Magazine-Holder-Holster-9mm-1911-Mags-Double-Stack-UpLULA-45ACP-New-/190826878996?pt=US_Holsters&hash=item2c6e2b1814

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автомати (PDW) - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 9 Empty11/4/2015, 23:21


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автомати (PDW) - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 9 Empty5/5/2015, 16:45

Автомати (PDW) - Page 9 EMJLXOs

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Автомати (PDW) - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 9 Empty29/5/2015, 21:16Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Автомати (PDW) - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: ааааа   Автомати (PDW) - Page 9 Empty6/11/2015, 19:45Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Автомати (PDW) - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 9 Empty15/2/2016, 00:03

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автомати (PDW) - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 9 Empty23/7/2016, 15:12
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Автомати (PDW) - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 9 Empty28/8/2016, 13:13

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автомати (PDW) - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 9 Empty28/8/2016, 16:01

^^^^^

Го сликав минатата недела во Воениот Музеј на Р. Франција. Smile

Автомати (PDW) - Page 9 IOWB1Ue

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автомати (PDW) - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 9 Empty28/10/2016, 16:25


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автомати (PDW) - Page 9 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 9 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автомати (PDW)
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: