ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автомати (PDW)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8957

Автомати (PDW) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 5 Empty20/10/2012, 00:27


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10508

Автомати (PDW) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 5 Empty20/10/2012, 00:33

PP-19-01 "Vityaz"

Автомати (PDW) - Page 5 P7ee4128597d1194b8cf480

Автомати (PDW) - Page 5 Pp19_1

Автомати (PDW) - Page 5 TOK47

Автомати (PDW) - Page 5 Pp_19_01___vityaz___smg_4_by_garr1971-d37gfn1
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Автомати (PDW) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 5 Empty28/10/2012, 14:53

Автомати (PDW) - Page 5 530787_10151049974686362_726064713_n
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Автомати (PDW) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 5 Empty6/11/2012, 22:17

Автомати (PDW) - Page 5 DOM13326Автомати (PDW) - Page 5 Wallpaper-773343_gun-dual-dual-screen-weapons-mp5-silencer
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Автомати (PDW) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 5 Empty8/11/2012, 10:34

Автомати (PDW) - Page 5 60638_10151065869666362_413474596_n
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10508

Автомати (PDW) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 5 Empty9/11/2012, 12:42

Автомати (PDW) - Page 5 0_82d58_35027ec0_XXXL

Србиве добро опремени...

Автомати (PDW) - Page 5 Attachment

Автомати (PDW) - Page 5 Attachment

Автомати (PDW) - Page 5 Attachment

Автомати (PDW) - Page 5 Attachment

Автомати (PDW) - Page 5 Attachment

Автомати (PDW) - Page 5 Attachment
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автомати (PDW) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 5 Empty9/11/2012, 23:01

Најново од Сиг...по долго време повторно направија автомат. Мене нешто не ми го фаќа окото(чисто естетски), некако ептен ми е сличен со многуте автомати кои се појавуваат во последно време, а за кои карактеристична е баш истата форма и изглед кој го поседува и овај автомат.
Автомати (PDW) - Page 5 Sig-sauer-new-secret-3_thumb
http://gearsofguns.com/sig-sauers-new-submachine-gun/
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8957

Автомати (PDW) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 5 Empty9/11/2012, 23:08

Не знам што се мачат кога алфа и омега во овој сегмент е HK MP5.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10508

Автомати (PDW) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 5 Empty10/11/2012, 11:57

И русиве пробуваат нешто но не е тоа тоа...

Автомати (PDW) - Page 5 0_82d84_e639e6f_XXXL

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3761

Автомати (PDW) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 5 Empty10/11/2012, 14:02

Инсистираат на свое, какво такво.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автомати (PDW) - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автомати (PDW)
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: