ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автомати (PDW)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автомати (PDW) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 7 Empty17/5/2013, 01:15

Ново, Sig Sauer HALO - интегрално прогушен PDW.
Автомати (PDW) - Page 7 20130515-140417

Автомати (PDW) - Page 7 20130516-010439

Автомати (PDW) - Page 7 64bf049abd8c11e2bba622000a1fbc9c_7

Автомати (PDW) - Page 7 20130516-010458
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Автомати (PDW) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 7 Empty17/5/2013, 01:40

На кој принцип работи, АК или АР?
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автомати (PDW) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 7 Empty20/5/2013, 00:41

Работи на модифициран АК систем измислен од бивш робијаш - David Marshall Williams, односно систем со гасна позајмица која делува на клип со краток од.

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8957

Автомати (PDW) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 7 Empty26/5/2013, 17:43Терапија за смирување. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Автомати (PDW) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 7 Empty26/5/2013, 20:02

Laughing
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автомати (PDW) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 7 Empty26/5/2013, 22:40

Наместо пензионерските денови да ги минува во парк со други пензионери и да игра дама, шах, карти, да мањачи тетки, тој зел буриња да решети. Laughing
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Автомати (PDW) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 7 Empty16/6/2013, 01:52

Автомати (PDW) - Page 7 1010786_10151389039911362_119448867_n
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8957

Автомати (PDW) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 7 Empty16/8/2013, 17:10
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8957

Автомати (PDW) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 7 Empty22/10/2013, 01:32

Автомати (PDW) - Page 7 R8Aw3ND

HK MP5 MLI

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8957

Автомати (PDW) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 7 Empty10/11/2013, 00:27

Автомати (PDW) - Page 7 GdVbi4A

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автомати (PDW) - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автомати (PDW)
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: