ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автомати (PDW)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Автомати (PDW) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 2 Empty13/6/2012, 15:16

Фала за дефиницијата другар! ziveli
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автомати (PDW) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 2 Empty14/6/2012, 01:51

Нема проблем.Додуша малце би го едитирал постот бидејќи го напишав набрзина и не го препрочитав па не е баш најчитлив и на претпоследната реченица не сум ја допишал мислата ама тоа е.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Автомати (PDW) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 2 Empty14/6/2012, 01:53

beowulf напиша:
Нема проблем.Додуша малце би го едитирал постот бидејќи го напишав набрзина и не го препрочитав па не е баш најчитлив и на претпоследната реченица не сум ја допишал мислата ама тоа е.

Секогаш имаш можност за нов пост. Слободно докажи се. Smile

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автомати (PDW) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 2 Empty15/6/2012, 00:52

Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автомати (PDW) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 2 Empty15/6/2012, 01:22

Интересно пиштолче Кел-текот.Со магацин од 30 куршуми воопшто не е за подценување.

ПС Интересен универзален "кит" со кој секој пиштол кој има тактичка шина може за една минута да се преконвертира во краток карабин/автомат.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Автомати (PDW) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 2 Empty15/6/2012, 01:59

Интересен концепт. Само не сум сигурен дека навлаката нема да се изгребе scratch

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автомати (PDW) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 2 Empty16/6/2012, 17:02FN SCAR PDW
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автомати (PDW) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 2 Empty16/6/2012, 22:33

Генерал напиша:
Интересен концепт. Само не сум сигурен дека навлаката нема да се изгребе scratch
ne bi trebalo da se grebe bidejki navlakata e slobodna. edinstveno navlakata ima kontakt so napravava pri repetiranje, koga profiliraniot del koj e prikacen na rackata za repetiranje deluva na prednata strana na navlakata. E sega toj del koj e vo kontakt so prednata strana od navlakata valjda e plastificiran ili gumiran.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Автомати (PDW) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 2 Empty17/6/2012, 02:01

beowulf напиша:
Генерал напиша:
Интересен концепт. Само не сум сигурен дека навлаката нема да се изгребе scratch
ne bi trebalo da se grebe bidejki navlakata e slobodna. edinstveno navlakata ima kontakt so napravava pri repetiranje, koga profiliraniot del koj e prikacen na rackata za repetiranje deluva na prednata strana na navlakata. E sega toj del koj e vo kontakt so prednata strana od navlakata valjda e plastificiran ili gumiran.

Па ако е гумиран ќе се истроши брзо. А и пластиката при интензивно користење би се истрошила, а и би нанела гребаници на бојата. Ова го зборувам доколку има контакт. Ама доколку е решено ова на поинаков начин ( да не ја гребе навлаката ) би сакал да го пробам, па ако се покаже и да го набавам.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автомати (PDW) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 2 Empty17/6/2012, 02:12

Пред некоја година излезе и оваа конверзија за Glock од CAA Tactical, RONI.

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автомати (PDW) - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автомати (PDW)
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: