ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автомати (PDW)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Автомати (PDW) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 4 Empty3/9/2012, 17:10

Познатиот ЕРО

Автомати (PDW) - Page 4 Guns_weapons_uzi_gun_desktop_2452x1256_hd-wallpaper-624640
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Автомати (PDW) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 4 Empty6/9/2012, 21:16

P90
Автомати (PDW) - Page 4 305056_525322914159903_1660949787_n
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Автомати (PDW) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 4 Empty14/9/2012, 23:20

Еве еден доста интересен автомат направен од францускиот производител на оружје Хочкис.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

Автомати (PDW) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 4 Empty13/10/2012, 01:00

Автомати (PDW) - Page 4 N6uKr

Автомати (PDW) - Page 4 Udq2E

Рвацки хардвер.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Автомати (PDW) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 4 Empty13/10/2012, 10:38

Невкусно уреден , прентрпано!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

Автомати (PDW) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 4 Empty13/10/2012, 13:08

Ова е само претставување на опремата која ја користат ХРВ специјалните единици на Jackal Stone 12 вежбата која се одржа во Хрватска.
Значи не е класичен технички збор. Слични поставки имаше и од другите земји учеснички.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

Автомати (PDW) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 4 Empty13/10/2012, 13:11

Сепак, мора да се даде признание на изборот. HK MP5A3, HK UMP, HK 417, HK PSG1, HK G36K, HK MP7A1, HK 69A1, Benelli M3, Glock 17, HS2000....

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Автомати (PDW) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 4 Empty18/10/2012, 23:52

Автомати (PDW) - Page 4 Russian13
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Автомати (PDW) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 4 Empty18/10/2012, 23:54

Првпат го гледам...

Автомати (PDW) - Page 4 Russian28
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Автомати (PDW) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 4 Empty19/10/2012, 00:06

Рускиот „МП-5„

Автомати (PDW) - Page 4 Russian63
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автомати (PDW) - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автомати (PDW)   Автомати (PDW) - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автомати (PDW)
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: