ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 VHS Јуришна пушка

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty14/2/2015, 02:31

VHS Јуришна пушка - Page 8 K28nETo
VHS Јуришна пушка - Page 8 TMMmbog

Nove jurišne puške VHS-2 za Hrvaško in Iraško vojsko
http://www.obramba.com/novice/nove-jurisne-puske-vhs-2-za-hrvasko-in-irasko-vojsko/

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty2/6/2016, 11:52

HS Produkt sa VHS-2 najozbiljniji kandidat za prodaju 90 tisuća jurišnih pušaka Francuskoj
http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/hs-produkt-sa-vhs-2-najozbiljniji-kandidat-za-prodaju-90-tisuca-jurisnih-pusaka-francuskoj/

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty2/6/2016, 16:59

Хм... по се изгледа HS Produkt е квалитетен продукт Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty2/6/2016, 17:22

Малце (повеќе) се пуваат. Кешки да го добијат тендерот, но покрај HK, SIG и FN...

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty2/6/2016, 21:13

И јас мислам дека е подобро да одат кон тоа... ама ме замислува ова што пишуваат дека е најсериозен кандидат..
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty3/8/2016, 23:35

VHS Јуришна пушка - Page 8 M7GkCtt
VHS Јуришна пушка - Page 8 PpSxYnH
VHS Јуришна пушка - Page 8 SAe3U7t

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty28/2/2017, 13:25

Hrvatska puška slama kalifat: 'Svaki vojnik odmah se fotografira i hvali na društvenim mrežama'
http://www.vecernji.hr/hrvatska/kljucna-bitka-za-mosul-hrvatska-puska-slama-kalifat-1152270

VHS Јуришна пушка - Page 8 C5B3X2T
VHS Јуришна пушка - Page 8 QliSsTY

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty2/3/2019, 17:12


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
VHS Јуришна пушка
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: