ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 VHS Јуришна пушка

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty16/3/2012, 21:06

Зоран напиша:
Генерал напиша:
Зоран напиша:
многу ми е пластична некако.

Па добро тоа е разбирливо. Со новите полимериски материјали значително се намалува тежината.

јас сум металург и мене тоа ми е некако килаво.

Хахха. Сега те сфаќам

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty16/3/2012, 21:17

Генерал напиша:
Зоран напиша:
Генерал напиша:


Па добро тоа е разбирливо. Со новите полимериски материјали значително се намалува тежината.

јас сум металург и мене тоа ми е некако килаво.

Хахха. Сега те сфаќам
Сериозен сум,л од сите Билпапови најмногу ценам Тавор Херсталот е превише пластичен и превише нежен и зезаљ за око е 22 век ама у пракса е Гарбиџ.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty16/3/2012, 21:19

Зоран напиша:
Генерал напиша:
Зоран напиша:


јас сум металург и мене тоа ми е некако килаво.

Хахха. Сега те сфаќам
Сериозен сум,л од сите Билпапови најмногу ценам Тавор Херсталот е превише пластичен и превише нежен и зезаљ за око е 22 век ама у пракса е Гарбиџ.

Ок. Навистина не сум имал контакт и не можам да кажам за што станува збор. Јас сепак верувам на она во што лично ќе се уверам

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty17/3/2012, 00:11

Генерал напиша:
ХС 2000 завмене лично е просечен. Не сум имал шанса да се сретнам со оваа пушка ама дефинитивно мора да се каже дека на прв поглед изгледа примамливо. За поздрав е и Булпап конструкцијата.

Другар, ХС-2000 е пиштолот додека ВХС е пушката.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty17/3/2012, 02:06

Frogfoot напиша:
Генерал напиша:
ХС 2000 завмене лично е просечен. Не сум имал шанса да се сретнам со оваа пушка ама дефинитивно мора да се каже дека на прв поглед изгледа примамливо. За поздрав е и Булпап конструкцијата.

Другар, ХС-2000 е пиштолот додека ВХС е пушката.

Другар јасно ми е, зошто ХС-2000 имам користено. Целта ми беше само да кажам дека не сум којзнае колку импресиониран од Хрватската наменска индустрија. Не сакам да генерализирам, т.е од еден пиштол да донесам суд за целото хрватско производство. Времињата се менуваат, па можеби и ќе изненадат со нешто квалитетно.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty17/3/2012, 16:33

Тоа во ред, инаку ХС-2000 на америчкиот пазар направи вистински БУМ!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty17/3/2012, 16:41

Frogfoot напиша:
Тоа во ред, инаку ХС-2000 на америчкиот пазар направи вистински БУМ!

Се тоа ми е јасно. Само велам дека за мене е просечен ( не велам дека сум којзнае колку добар познавач на оружјето ). На толку фалење мислам дека требаше да биде далеку подобар.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty21/3/2012, 18:03

По мене најголема мана и е името. Smile
А негде прочитам или видам нешто за пушкава... ОДМА помислувам на видео касета. Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty21/3/2012, 21:09

Alvar напиша:
По мене најголема мана и е името. Smile
А негде прочитам или видам нешто за пушкава... ОДМА помислувам на видео касета. Laughing
lol! lol!

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty10/5/2012, 18:24Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
VHS Јуришна пушка
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: