ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 VHS Јуришна пушка

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty25/4/2013, 12:56

Нема trigger discipline Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty26/4/2013, 20:17

VHS Јуришна пушка - Page 6 Gallery-big-1366979782_807

VHS Јуришна пушка - Page 6 Gallery-big-1366979792_560

VHS Јуришна пушка - Page 6 Gallery-big-1366979813_852

VHS Јуришна пушка - Page 6 Gallery-big-1366979823_579

VHS Јуришна пушка - Page 6 Gallery-big-1366979832_851

VHS Јуришна пушка - Page 6 Gallery-big-1366979766_920

VHS Јуришна пушка - Page 6 Gallery-big-1366979874_453

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty3/5/2013, 18:04

VHS Јуришна пушка - Page 6 Img7198w
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty8/5/2013, 22:56

VHS Јуришна пушка - Page 6 Xj9fgeq4ye19o9cfrnd3

Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty21/5/2013, 12:30

http://obris.org/hrvatska/intervju-zeljko-pavlin-vhs-2-je-neusporediva-s-postojecim-puskama/

Интервју со шефот на ХС продукт за новата пушка ВХС-2.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty26/6/2014, 02:50

VHS Јуришна пушка - Page 6 WPHktA5
VHS Јуришна пушка - Page 6 7Slu63p
VHS Јуришна пушка - Page 6 XWMqhZa
VHS Јуришна пушка - Page 6 EUnAFHW
VHS Јуришна пушка - Page 6 NzpadGG
VHS Јуришна пушка - Page 6 ZDDfAaG
VHS Јуришна пушка - Page 6 6bMDFhJ
VHS Јуришна пушка - Page 6 WSSvV1p
VHS Јуришна пушка - Page 6 YBFBteb
VHS Јуришна пушка - Page 6 FVmbqDD

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty26/12/2014, 14:01

Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинVHS Јуришна пушка - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty26/12/2014, 18:52

Frogfoot напиша:
Сигурно се со одличен квалитет, но во споредба со конкурентите се скапи... околу 1200е е една пушка најмалку.

За таа цена може да се купи добро докажаната G36, а цената како што истражував се движи 950 евра без потцевен фрлач на гранати и останати додатоци, a со нив вкупно околу 1300 евра од пушка.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинVHS Јуришна пушка - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty26/12/2014, 19:04

Frogfoot напиша:
Абе малку е различна математиката со пиштоли и автоматски пушки..пиштолите може да се најдат во слободна продажба ама пушките...треба некаде да се докажат или да се голема земја која сама ке ја воведе во вооружување, а тоа не се, е сеа единствено дур е се докаже мора да се фураат на славата на ХС. Smile

HS Product има потпишано договор со Springfield Armory за извоз на пиштоли во Америка кои ќе се продаваат под ознака SA-XD, а додека ќе биде на нив изгравирано Made in Croatia. Само колку што се сеќавам прошлата или оваа година на пиштолите се појавија некои дефекти, и Springfield бараше од амриканските сопственици на хрватските пиштоли да ги вратат во фабриката и да ги заменат со нови пиштоли.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9003

VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty26/12/2014, 19:42

HolyTemple напиша:
HS Product има потпишано договор со Springfield Armory за извоз на пиштоли во Америка кои ќе се продаваат под ознака SA-XD, а додека ќе биде на нив изгравирано Made in Croatia.

Под брендот на Springfield Armory XD/XDM, хрватите го пласираат HS2000 веќе 15-тина години.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
VHS Јуришна пушка
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: