ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 VHS Јуришна пушка

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty20/4/2013, 17:49

Сигурно се со одличен квалитет, но во споредба со конкурентите се скапи... околу 1200е е една пушка најмалку.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty20/4/2013, 19:55

Па мора да им се честита затоа што се решија да фураат нови концепти, за разлика од Застава.
Со пиштолите не можат да постигнат да направат доволно парчиња за извоз, белким и пушкава некој ќе им ја купи.
На крају краева можат да ја понудат во US како спортска полуавтоматска верзија.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty20/4/2013, 20:29

Абе малку е различна математиката со пиштоли и автоматски пушки..пиштолите може да се најдат во слободна продажба ама пушките...треба некаде да се докажат или да се голема земја која сама ке ја воведе во вооружување, а тоа не се, е сеа единствено дур е се докаже мора да се фураат на славата на ХС. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty20/4/2013, 20:42

Па Хрватската армија им е сигурен купец, но ако успеат да ја продадат и надвор... тим боље.
Да не заборавиме дека и еден Сингапур иако мал има мошне развиена воена индустрија и се вооружува претежно со домашни средства, т.е. барем копнениот и поморскиот дел. Летала купуваат.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty20/4/2013, 21:55

Дефинитивно пушкава треба да посети некој 'салон за убавина'. Абе шо ќе беше то грдотија. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty21/4/2013, 17:07

VHS Јуришна пушка - Page 5 WenkTAp

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty24/4/2013, 01:58

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty24/4/2013, 13:01

Ми изгледа прилично добро решена, барем од механички аспект. Но стојам на тоа дека треба малку да ја испеглаат, по урнек на AUG-от.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty25/4/2013, 11:36

VHS Јуришна пушка - Page 5 2hyartf

VHS Јуришна пушка - Page 5 30ms6rq

VHS Јуришна пушка - Page 5 23idt8x

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty25/4/2013, 12:48

По начинот на кој ја држат пушката веднаш ќе видиш кој е војник а кој е цивил. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
VHS Јуришна пушка
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: