ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 VHS Јуришна пушка

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty26/12/2014, 20:38

Па реално не е голема цифра на пари и да е 1300 евра ете за Г36,за една единица како пример БСН која не брои којзнае колкав број,ете се шпекулира од 100 до 200 припадници,иста цифра дури можда и помала е и ЕСЗ...дури и за АРМ,стварно не знам зошто не се одвојат бар некој денар да им купат ако ништо друго барем ново вооружување,или на ЕСЗ...нормално немаме пари за борбени авиони или тенкови последна генерација,али барем вооружувањето да ни е тип топ..
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинVHS Јуришна пушка - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty26/12/2014, 21:25

Alvar напиша:
Под брендот на Springfield Armory XD/XDM, хрватите го пласираат HS2000 веќе 15-тина години.

Да на тоа мислев, HS2000, во Америка преку Springfield Armory е SA-XD ознака (плус се додаваат ознаки за останатите верзии S,M,С)
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty3/1/2015, 12:34

VHS Јуришна пушка - Page 7 XOkG3mg

VHS Јуришна пушка - Page 7 RzVGpHg
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty3/1/2015, 12:38

Фуј! Кој франкенштајн од пушка. Evil or Very Mad
Иако ни старата верзија не ми се допаѓаше, истата има далеку почиста линија од оваа. Како да ги собрале сите делови што им се наоѓале по работилница и склопиле пушка.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty3/1/2015, 12:41

Појше би рекол,ископирале се што се нуди денес на пазарот и го имплементирале,се што е претерано не чини

VHS Јуришна пушка - Page 7 LwqBvQU

VHS Јуришна пушка - Page 7 KoAPedo
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty12/2/2015, 23:35

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty12/2/2015, 23:44

Една од компаниите која е поканета да учествува на францускиот тендер за нова пушка на нивните вооржени сили е и HS Product.
http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=15635

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty13/2/2015, 00:02

Што мислиш...што ќе одберат френкиве? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty13/2/2015, 00:05

Или HK416A5 или FN SCAR-L, и обете ги користат веќе извесно време... т.е. нивните специјални единици, така да сигурно имаат некое искуство.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинVHS Јуришна пушка - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty13/2/2015, 18:09

Јас мислам дека Французите ќе одберат SIG Sauer (една од варијантите)
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: VHS Јуришна пушка   VHS Јуришна пушка - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
VHS Јуришна пушка
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: