ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Сачмарки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Сачмарки - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 7 Empty2/9/2015, 00:01


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Сачмарки - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 7 Empty27/11/2015, 12:01

Машала
Вратете се на почетокот Go down
m-r.niceguy

m-r.niceguy

Број на мислења : 45

Сачмарки - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 7 Empty19/1/2016, 23:41

Двоцевна пумпарица DP-12.

Сачмарки - Page 7 DSC_00722


Тоа што отсекогаш сум го сакал кај двоцевките е што шансите да не испукаат се речиси непостоечки.
Без разлика дали имаш неисправен куршум или расипан механизам, малку е веројатно дека тоа ќе важи и за двете цевки истовремено.

Да не беа ограничени на максимален капацитет од само 2 истрела ќе беа совршено оружје за блиска борба.

Епа оваа има 16, со репетирање на секои 2... а и булпап е jupii______________________
Не постојат факти, само добро основани претпоставки.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Сачмарки - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 7 Empty24/4/2016, 17:13

Сачмарки - Page 7 Lp8qISE

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Сачмарки - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 7 Empty24/4/2016, 17:14


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Zajcef

Zajcef

Број на мислења : 41

Сачмарки - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 7 Empty25/4/2016, 17:34

Една стара ловџиска финта објаснета од страна на старецот од Мос Паун бог да го прости vojnik vesel Иначе доста практична финта за "недај боже"во план сум да пробам за брзо Smile

______________________
He Conquers Who Endures....
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Сачмарки - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 7 Empty12/10/2016, 00:01

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Сачмарки - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 7 Empty12/12/2017, 00:42


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Сачмарки - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 7 Empty21/7/2018, 23:30

Бенели М4 на српските Кобри со монтиран EoTech оптички нишан
Сачмарки - Page 7 40847-10

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Сачмарки - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 7 Empty12/12/2018, 19:45

Рита јако Сайга-та... затоа кундакот НЕ на рамо. affraid

Можам да замислам што ќе му останеше од плешката ако пукаше со .600 Nitro Express. Ќе ја бараа 15 метри позади него. Very Happy

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Сачмарки - Page 7 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 7 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сачмарки
Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: