ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Сачмарки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Сачмарки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 6 Empty13/1/2015, 12:21

Има различни рамки,од 3,5,8,10 и 12,исто така има и добош рамки
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 6 Empty13/1/2015, 17:28

Зоран напиша:
6 ili 8 patrona?

Misfit е во право, конкретно овој е со капацитет од 8 патрона.
Вепаров го користат и француските специјални единици, конкретно овие ми се чини дека се од обезбедувањето на претседателот... но го имаше и на една од фотките при акцијата во еврејската продавница.

Сачмарки - Page 6 Un07bH6

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСачмарки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 6 Empty13/1/2015, 20:08

Ама не пазат баш за колатерална штета овде а? Ако пукаат во гужва кога се, ќе треба да даваат и те какво објаснување...
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Сачмарки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 6 Empty13/1/2015, 20:22

MISFIT напиша:
Ама не пазат баш за колатерална штета овде а? Ако пукаат во гужва кога се, ќе треба да даваат и те какво објаснување...

Нема објаснување.
Кога имаш приоритетно возило пушташ пат такае и овде .
обезбедува ВИП .

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 6 Empty13/1/2015, 20:39

MISFIT напиша:
Ама не пазат баш за колатерална штета овде а? Ако пукаат во гужва кога се, ќе треба да даваат и те какво објаснување...

За да дојдеш до тука треба да поминеш низ еден километар обезбедување. Ова е она во непосредната близина на претседателот... или кој и да е.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 6 Empty13/1/2015, 21:30


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСачмарки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 6 Empty14/1/2015, 15:20

Alvar напиша:
MISFIT напиша:
Ама не пазат баш за колатерална штета овде а? Ако пукаат во гужва кога се, ќе треба да даваат и те какво објаснување...

За да дојдеш до тука треба да поминеш низ еден километар обезбедување. Ова е она во непосредната близина на претседателот... или кој и да е.

Што значи ако има закана, ќе биде надвор од дометот на сачмарки. Извинете нешто ако не гледам, ама просто неможам да сфатам...
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Сачмарки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 6 Empty14/1/2015, 16:12

Не туку ако дојде до последниот прстен на обезбедување,значи дека е директна закана за ВИП личноста,што значи дека сите мерки се оправдани,а тогаш ќе им треба голема огнена моќ,како таа на сачмарката.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 6 Empty18/1/2015, 16:54

Alvar напиша:
... но го имаше и на една од фотките при акцијата во еврејската продавница.

Ја најдов фотката.

Сачмарки - Page 6 Nh4fEcH

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 6 Empty14/2/2015, 18:17


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Сачмарки - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сачмарки
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: