ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Сачмарки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Сачмарки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 4 Empty25/1/2013, 16:57

Доста интересно ова...оригинално.. Smile Во магацинов колку збира патрони? 7-8?
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Сачмарки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 4 Empty25/1/2013, 17:09

8 комада. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 4 Empty30/3/2013, 17:59


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 4 Empty21/4/2013, 16:35


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Сачмарки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 4 Empty21/4/2013, 22:16

Како ги нижи секоја чест. Smile
https://www.youtube.com/watch?v=I0mwIsAJt3g
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 4 Empty21/4/2013, 23:06

Спиди Гонзалез. aplauz

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Сачмарки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 4 Empty21/5/2013, 01:12

Вратете се на почетокот Go down
fighter

fighter

Број на мислења : 68

Сачмарки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 4 Empty19/9/2013, 05:52

еден допринос од мене за темава
The Gun Digest Book of the Tactical Shotgun
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 4 Empty23/5/2014, 12:20


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 4 Empty5/6/2014, 00:05

Сачмарки - Page 4 941VCac

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Сачмарки - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сачмарки
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: