ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Сачмарки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 5 Empty22/7/2014, 12:33

Придушувач за сачмарка. Доста ефикасно.
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Сачмарки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 5 Empty22/7/2014, 13:39

Аууу ич не се слуша!  aplauz 
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 5 Empty22/7/2014, 14:59

Душа дало за еребици и фазани. Smile 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Сачмарки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 5 Empty22/7/2014, 15:32

И дво глави орли  Very Happy 
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 5 Empty19/8/2014, 13:56

Сачмарки - Page 5 TNqcIu9

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 5 Empty24/9/2014, 17:39

Пумпарици со рамка.
http://www.valtrousa.com/shotguns.html

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 5 Empty31/10/2014, 19:32Benelli M4

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Сачмарки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 5 Empty12/1/2015, 22:01

Сачмарки - Page 5 EOxeVJx

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Сачмарки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 5 Empty12/1/2015, 22:05

6 ili 8 patrona ????

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСачмарки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 5 Empty13/1/2015, 02:09

Јас избројав 8 Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Сачмарки - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сачмарки
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: