ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Сачмарки

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Zajcef

Zajcef

Број на мислења : 41

Сачмарки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 2 Empty29/8/2012, 16:31

Кратењето не е ништо посебно,кундакот и цевката се кратат само,секој пушкар тоа го може,ако сакаш прецизно сечење иначе и ти тоа можеш да го направиш,не е некоја наука Very Happy Само е забрането,и кривично се одговара за тоа...
Иначе на скоро сите сачмарки,па и на некој репетирки се прави ова,само во сооднос на комплексноста на механизмот треба поголема стручност,за од чифте да направи кратеж може секој ама по сложените пушки си сакат пушкар.
Вратете се на почетокот Go down
Zajcef

Zajcef

Број на мислења : 41

Сачмарки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 2 Empty29/8/2012, 16:58

Сачмарки - Page 2 Sawed_Off_Shotguns_by_MunkenDronkey

Сачмарки - Page 2 1284682551462

Сачмарки - Page 2 Sawnoffdb

Еве и нешто репетирки Винчестер,Мосин нагант....

Сачмарки - Page 2 Mosin-pistol

Сачмарки - Page 2 6d237303442e8c852de3e382a389

Сачмарки - Page 2 Doc4e4570479fb772223698451

Сачмарки - Page 2 Winchester6

Сачмарки - Page 2 Sawed_off_winchester_shottie
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Сачмарки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 2 Empty29/8/2012, 19:13

Еве ја мојата омилена сачмарка, ама облечена во тактички аутфит.
Вратете се на почетокот Go down
Zajcef

Zajcef

Број на мислења : 41

Сачмарки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 2 Empty29/8/2012, 19:19

Вратете се на почетокот Go down
Ljubomir

Ljubomir

Број на мислења : 5

Сачмарки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Сачмарки   Сачмарки - Page 2 Empty3/9/2012, 01:27

Од 14 до 17 страна има за Бенели.
http://www.morm.gov.mk/portal/?attachment_id=3269

______________________
Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Сачмарки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 2 Empty7/9/2012, 13:11

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Сачмарки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 2 Empty27/10/2012, 20:03

Тука исто мавнав фотка..

Сачмарки - Page 2 524956_540988002583130_2142277684_n
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Сачмарки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 2 Empty27/10/2012, 20:08

Frogfoot напиша:
Тука исто мавнав фотка..

Сачмарки - Page 2 524956_540988002583130_2142277684_n

Од кога почна со пластични играчки да се сликаш... Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Сачмарки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 2 Empty27/10/2012, 20:51

Не викаш од кога почнав да пушам цигари Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Сачмарки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 2 Empty27/10/2012, 23:03

Frogfoot напиша:
Не викаш од кога почнав да пушам цигари Laughing

Ako si ti ova froog my friend se besam.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Сачмарки - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Сачмарки   Сачмарки - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Сачмарки
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: