ОДБРАНА



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21 ... 37  Next
АвторПорака
Гостин
Гостин



Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty13/2/2015, 16:26

Па тој SP01 бил расклиман пошто сите пукале со него, дека е многу добар Laughing

Инаку би сакал да купам пиштол, ама рано ми е сега може за некоја година кога ќе се вратам од Словенија, ако воопшто се враќам...
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty13/2/2015, 16:51

Па солиден пиштол е СП-01 ... веројатно е доста користен таму како пиштол за учење...
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty13/2/2015, 17:20

Frogfoot напиша:
На муабетов со ЧЗ 75, Бео ти Лабуништа полагаше? Таму се ми се чини дека пукав со СП-01... некако расклиман тој доста ми гледаше штознам... сакам јас кога крцка од робусност Very Happy
Во Штип полагав јас. Таму пукавме со ЦЗ99 и ЦЗ99 компакт.
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty13/2/2015, 17:35

Марче па како ќе стануваш специјалец а не знаеш дали ќе се враќаш од словенија ? што бараш таму седи тука,нели Македонија ни е се Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
Гостин



Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty13/2/2015, 17:47

МВР ми е крајна опција, во Словенија одам на пилотска школа. Тоа ако/кога ќе завршам во план ми е CZ75 Very Happy Сега, од кај ќе го купувам е друга работа, а и слушам имало некој курс, по кој ќе смеам како пилот да носам пиштол со мене на било кој лет, со некоја титула како "маршал" или незнам што, ама има време Very Happy

П.С. Какви се законите за носење оружје преку граници? Претпоставувам за каде и да одам ќе треба по пошта да го пратам а пред тоа за во таа држава треба да имам дозвола или?
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty13/2/2015, 17:53

no comment Glava v zid
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty15/2/2015, 19:58

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty15/2/2015, 22:10

Ефтино го земал а и муницијата српскиов викинг Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty18/2/2015, 22:01

Ме интересира,пример,добивам дозвола за пиштол,и дали смеам да купам повеќе пиштоли,ете ми се свиѓале,сум имал пари,или со дозволата смееш само еден пиштол да имаш,има ли ограничување пример не знам,само 3 да имаш,или мора ако сакаш нов,другиот да го продадеш за да купиш друг ?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty24/2/2015, 17:18

Новиот пиштол на Beretta, APX, кој беше претставен на овогодинешниот IDEX.

Пиштоли и револвери - Page 5 MU61GaE
Пиштоли и револвери - Page 5 4WKLJPf
Пиштоли и револвери - Page 5 LJr7yN6
Пиштоли и револвери - Page 5 9dNW393

IDEX 2015: Beretta takes the wraps off its striker-fired APX
http://www.janes.com/article/49203/idex-2015-beretta-takes-the-wraps-off-its-striker-fired-apx

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content




Пиштоли и револвери - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 37Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21 ... 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: