ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 18 ... 36  Next
АвторПорака
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty5/2/2015, 18:59

Абе ти еднаш отиде и готово ќе вежбаш за војно поле Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty5/2/2015, 22:13

Тоа ти е ентузијазам, нема што да кажувам повеќе jupii
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3761

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty5/2/2015, 22:46

JKD напиша:
Абе ти еднаш отиде и готово ќе вежбаш за војно поле Very Happy

Пак да мавам по уши !!!
Мабетов ви е батал
.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty6/2/2015, 20:22

Може ли некој да ми каже како да се одрепетира пиштол, без да се користи рачката(slide stop)? Пробував на стрелиште, никако да ми успее втората техника со повлекување и пуштање на slide-от... Embarassed
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3761

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty6/2/2015, 22:28

MISFIT напиша:
Може ли некој да ми каже како да се одрепетира пиштол, без да се користи рачката(slide stop)? Пробував на стрелиште, никако да ми успее втората техника со повлекување и пуштање на slide-от... Embarassed
Делот со триење од десна нога за деснаци е идтотизам и не е за пробување .
Имаш две раци и користиги умно.
Прострел на нога е гадна работа . аха и тоа штосот дејствува на филмови.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty7/2/2015, 00:08

Зоран напиша:
MISFIT напиша:
Може ли некој да ми каже како да се одрепетира пиштол, без да се користи рачката(slide stop)? Пробував на стрелиште, никако да ми успее втората техника со повлекување и пуштање на slide-от... Embarassed
Делот со триење од десна нога за деснаци е идтотизам и не е за пробување .
Имаш две раци и користиги умно.
Прострел на нога е гадна работа . аха и тоа штосот дејствува на филмови.

Тотално недоразбирање  Glava v zid
Вториот начин на видеото:
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3761

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty7/2/2015, 15:00

MISFIT напиша:
Зоран напиша:
MISFIT напиша:
Може ли некој да ми каже како да се одрепетира пиштол, без да се користи рачката(slide stop)? Пробував на стрелиште, никако да ми успее втората техника со повлекување и пуштање на slide-от... Embarassed
Делот со триење од десна нога за деснаци е идтотизам и не е за пробување .
Имаш две раци и користиги умно.
Прострел на нога е гадна работа . аха и тоа штосот дејствува на филмови.

Тотално недоразбирање  Glava v zid
Вториот начин на видеото:

Сериозно си ја сватил работата тоа е добро.
Видеата се фини ама обука во војса или полиција под надзор на стручњак е врв.
Или обука како во регрут е добра алтернатива.
Во секој случај некој со искуство.
Во спротивно како на хливудските сапуници не правете го ова дома.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty7/2/2015, 17:11

Сеа не е до толку комплицирана, него ме чуди зошто не ми успеа, дали не сум повлекол доволно или преспоро сум пуштал...

П.С. Ова го пробував на стрелиште со празен пиштол, а видеото го најдов како за пример не сум ги гледал другите
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty9/2/2015, 20:13


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty10/2/2015, 01:19

MISFIT напиша:
Sumbro Luger 9mm пишува од доле
Дали ти се случе да го повлечеш чкрапалото а иглата да не ја активира капислата(light primer strike)? Последениот пат кога пукав со мојот ЧЗ 75Б, испукав 30 куршуми Сумбро и дури четири пати се случи капислата да не биде активирана со првиот удар на иглата. Ако некогаш животот ми зависи од оружје никогаш во него не би ставил сумбро муниција. За стрелиште е добра, ама за службена и самоодбранбена намена - нема шанси.....можеби во автомат, ама пиштол - не!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 36Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 18 ... 36  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: