ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 31 ... 35  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 28 Empty24/9/2018, 12:11

Тазе Glock-чиња кои би требало да бидат претставени денеска.


Пиштоли и револвери - Page 28 Q4oPW44
Пиштоли и револвери - Page 28 La2bqVx
Пиштоли и револвери - Page 28 Ymh59Qr
Пиштоли и револвери - Page 28 G3WxJK6
Пиштоли и револвери - Page 28 FsdM1zx
Пиштоли и револвери - Page 28 IHQR7Li
Пиштоли и револвери - Page 28 3b2E8Zj


Мада номенклатурава ми е малце... Glock 45 во 9mm? Rolling Eyes

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 28 Empty25/9/2018, 16:51

Пиштоли и револвери - Page 28 OtjQmbR
Пиштоли и револвери - Page 28 PeNNBdR


Новиот Rex Delta од Словенија.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 28 Empty25/9/2018, 22:22


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 28 Empty2/10/2018, 12:46

Пиштоли и револвери - Page 28 YlOqpe2

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 28 Empty9/11/2018, 21:56

Пиштоли и револвери - Page 28 PHk19Sz
Пиштоли и револвери - Page 28 OevbcY9
Пиштоли и револвери - Page 28 OV0QQJI

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Пиштоли и револвери - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 28 Empty17/11/2018, 22:23

Перверзија, каква пиштолчина извадија Јанезиве... па па па. aplauz
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Пиштоли и револвери - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 28 Empty18/11/2018, 00:25

SIG напиша:
Перверзија, каква пиштолчина извадија Јанезиве... па па па. aplauz
Зависи секој со свој вкус другар Wink
Ето мене пари да ми даваат не би го зел Very Happy

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 204

Пиштоли и револвери - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 28 Empty18/11/2018, 00:53

ESN напиша:
SIG напиша:
Перверзија, каква пиштолчина извадија Јанезиве... па па па. aplauz
Зависи секој со свој вкус другар Wink
Ето мене пари да ми даваат не би го зел Very Happy

Ако правиш колекција можеби, ама за д завршиш работа, чим ти работи прстот, тетеец ти е доста а не па ова. Ни јас не би го купил, ама не би го одбил за поклон Laughing

_________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Пиштоли и револвери - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 28 Empty18/11/2018, 01:26

Зошто не?! Особено на првата фотка, изгледа брутално. Сеуште имам повеќе респект отколку кон полимерите Smile
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Пиштоли и револвери - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 28 Empty18/11/2018, 15:37

Сум имал можност да пукам со различни пиштоли од различен период произведени.Најстар со кој имам пукано ми е Валтер П38 од 1943 година,тоа чудо каква насмевка ми направи никој друг пиштол не ми направил,и споредбата на звук што го вади П38 со сите други 9мм пиштоли што сум пукал е неспоредлива,мислиш со рачен топ пукаш,целата планина се тресе Very Happy .
Така да за мене само Глок 17/19,Сиг Сауер и Кимбер Еклипс

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 28 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 28 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 28 of 35Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 31 ... 35  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: