ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 35  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty13/2/2015, 00:20

Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty13/2/2015, 00:42

А валтерот drop free е?

ПС Фрог го имаш испробано валтерот?

ППС Море 762ри пост, јака бројка се осеќам ко thirty caliber, уште запирка фалеше Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty13/2/2015, 02:01

Валтерот го пробав брат со неколку куршими, и ѕверски е... какво парче железо е тоа само... Twisted Evil Додатно ќе го распукам пролетва...

Инаку не е дроп-фри Валтерот... баш цврсто стои рамката, нели треба да ја повлечеш полугата на ракофатот долу за да ја извадиш рамката, и од кога ќе ја повлечеш ми се чини дека мораш со прст да ја подизвлечеш малку рамката за да ја извадиш. Во секој случај далеку е од практично менување на рамка... нема шанси со една рака да смениш... не е тактикалски ич! Very Happy


Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty13/2/2015, 11:11

beowulf напиша:
75Б се со кочница, а 75Д се со декокер.

Јас ги знам како CZ75B и CZ75BD

П.С Честито beowulf, мене ми се ближи 545 Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty13/2/2015, 11:23

Ме потсетивте со муабетов околу ЧЗ-ткиве, вчера Арсенал-Струга стави доста фотки од новата понуда на Зброевки.
https://www.facebook.com/arsenalshop.struga/media_set?set=a.574659789336593.1073741845.100003777316139&type=1&pnref=story

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty13/2/2015, 11:52

Едно прашање. Дали CZ75 SP01 има варијанта без шината под цевката? Кога бев на камник како да беше ваков од доле:
Пиштоли и револвери - Page 4 10951360_574660629336509_122488293761470351_n

Или можеби сум грешка, не сум приметил дека ја има шината...
Пиштоли и револвери - Page 4 1795531_574659966003242_4385794297712883539_n
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty13/2/2015, 12:04


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty13/2/2015, 13:07

Сега си ја видов сликата од Камник, не се гледа убаво шината, ама рамката на пиштолот се гледа дека е продолжена(иста должина со цевката, не е пократка). Значи моја грешка, од возбуда не сум ни приметил Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty13/2/2015, 13:58

ќе купуваш пиштол бе Марче ? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty13/2/2015, 15:52

На муабетов со ЧЗ 75, Бео ти Лабуништа полагаше? Таму се ми се чини дека пукав со СП-01... некако расклиман тој доста ми гледаше штознам... сакам јас кога крцка од робусност Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 35Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 35  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: