ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 21 ... 37  Next
АвторПорака
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty24/2/2015, 20:42

личи на глок ептен...

Вака,ме интересира,планирам да идам на обука за приватно обезбедување,и ме интересира дали со тоа нешто ќе имам предност за дозвола за пиштол или ловџиска или карабин,и колку би ме коштало за да поднесам барање за дозвола,ако имам лиценца за обезбедување ? ако може и сака некој,нека ми објасни Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty26/2/2015, 02:39

Не ме бендисуе да ти кажам право... Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty26/2/2015, 11:38

Ни мене, а богами ни на куп други луѓе чии реакции ги читам по форумиве. Beretta важеше за компанија која покрај најквалитетно отсекогаш произведувала и нај да кажам лично оружје, но изгледа тие луѓе имаат отидено во пензија. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty26/2/2015, 18:25

Пиштоли и револвери - Page 6 QrBeZ9b
Пиштоли и револвери - Page 6 Jhfqfbp
Пиштоли и револвери - Page 6 VIeUd8q

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty1/3/2015, 16:56Ме интересираше што пиштол користи оперативецот, па направив едно мало истражување.Споредување на трзајот со други пиштоли:


Нивната страница:
http://www.arsenalfirearms.com/products/strike-pistol-system#

Бил наменет за Руската војска, ама не ги поминал тестирањата. И покрај тоа, пак го користеле нивните специјалци, претпоставувам задоволни биле Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty2/3/2015, 14:48

ќе ми одговори ли некој...? колку би требало да платам и што би требало да поминам,доколку земам лиценца за обезбедување,и поднесам документи за пиштол/карабин/ловечка пушка ?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty13/3/2015, 22:16

Пиштоли и револвери - Page 6 11057788_1084054268287205_5345398370759802872_nПиштоли и револвери - Page 6 10155092_1084054244953874_4885136969405011376_nПиштоли и револвери - Page 6 11071727_1084054248287207_1116299419072382156_nПиштоли и револвери - Page 6 11026085_1084054238287208_301542433445714952_n
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty14/3/2015, 03:08

Пиштоли и револвери - Page 6 Glock-pistol-wallpapers-backgrounds-xpx-wallpaper-glock-gun-wallpaper-hd-for-android-iphone-desktop-5-ipad-4-blackberry
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty14/3/2015, 10:50

Добра фотка!

Некако финишот на Gen3 повеќе ми се допаѓа од оној на Gen4.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty19/3/2015, 18:15

Пиштоли и револвери - Page 6 11012939_10153170697271797_850465988330237607_n
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 21 ... 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: