ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Kamov Ka-50/52

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty2/5/2013, 01:48

а тогаш колку што знам као ни се нудеше еден Камов 50 или 52 и сва среќа што не го набавија,срце ќе ми се кинеше ако завршеше со истата судбина како нашите Сухои,ама бар ќе се пувавме дека освен Русија само ние го имаме... lol!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty2/5/2013, 01:50

Тоа од тоа време е бидено шпекулација, самиот автор има кажано Smile
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty2/5/2013, 04:41

Горан мене ми имаат кажано дека нуделе 2. Иначе Frogfoot нормално дека требаат тешкаши ама никој со нас нема да води фронтовска војна.Ќе ги активираат пак "браќата". Убаво рече Мирка Велиновска дека никоја нација не сака да биде окарактеризирана дека ја уништила некоја друга нација. Нас и во историјата не не делеа Газдите туку нивните "песој" околу нас. Ова во контекст дека ке ни требаат мобилни специјалци и нормално со подршка на тешкаши. Некаде читав дека Финците се одбраниле од Советите на времето со нивните снајперисти па сега имаат едни од најдобрите снајперски пушки во светот- мислам и ние имаме такви.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty2/5/2013, 10:39

Добро да не заелтуваме од темата многу, ама сепак, ние можеме само да сонуваме за Камов, а тоа дека нуделе, само шпекулации.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty4/5/2013, 06:12

ха ха па то и преме цело време - сонуваме. Мислам дека Кобрите (Z) варијантата по можност можда се достапни, и тие малите за специјалните тимови и беспилотни летала - полна капа.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty4/5/2013, 11:21

Јас мислам дека проблемот е до нас. Армијата е до толку финансиски осакатена што ние немаме пари ни за поволно. Тоа е реалност, значи треба да го сватиме тоа. Јас најмногу би сакал да видам нешто ново во армијата. Пилотската школа е нешто многу добро според мене, и како што сега стојат работиве, значи ќе имаме кадар. Техника...хм..тоа оди потешко, сепак доколку изјавиме интерес (што досега не сме изјавиле, затоа нема никакви понуди) одма ќе се отворат неколку понуди на пазарот, најверојатно тоа ќе бидат релативно очувани машини, но сепак половни, само работата е што најпрво ние треба да изјавиме интерес дека сме заинтересирани за набавка односно дека имаме пари.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty4/5/2013, 11:59

Епа да шкртнат некој бронзен коњ од списокот, и можеби би имало пари за некој нов хеликоптер Glava v zid

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty5/5/2013, 15:32

Frogfoot-апсолитно точно кажано,се додека не побараме понуда нема и да ни понудат нешто да ни продадат,и се надевам со време дека откога ќе добиеме нов кадар,ќе мора сериозно и да се пристапи на некоја посериозна набавка на летала,и да повторам нема ништо лошо во добро одржувани половни летала...
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty5/5/2013, 15:58

Апсолутно нема ништо лошо во набавка на половни летала под услов тие да се добро очувани односно да не се раздркани и потоа да ни ги увалат за дебели пари. Па и 24-ките се половни земени, и тоа салам половни, па ете ги со модернизација тераат и уште ќе тераат, мислам дека до 2020 е планот да се задржат. Е сега, се надевам дека нема до 2020 да чекаме за набавка на нови хеликоптери, иако тоа да се деси не би ме зачудило со оглед на кастрењето на буџетот секоја година.. Сепак, планот на пилотската школа е да излезат околу 50 пилоти ако не се лажам, е сега, тие ќе мора да работат и да летаат на нешто, со оглед на тоа дека ќе бидат воени пилоти. Неможе 50 пилоти да летаат на 4 Ми-24ки и неколку Ми-8. Потребно е повеќе техника...и воопшто нема ништо лошо ако е од западно производство!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty6/5/2013, 13:15

Kamov Ka-50/52 - Page 5 Ka-50
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Kamov Ka-50/52
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: