ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Kamov Ka-50/52

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
АвторПорака
fighter

fighter

Број на мислења : 68

Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Ova dusa dalo za PSO. Barem 9 pa da ima tri trojki    Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty6/9/2014, 06:11

Mrshajnoski напиша:
MD MH-6M Little Bird
Current Price $ 3.6 million - $ 4.5 million Estimated * (Financial Year 2014)
Engine -
  1 × One Allison T63-A-5A
  Power -
  650.00 Horsepower
  Avionics -
  Rockwell Collins Avionics
  Maximum Cruising Speed -
 
249.44 km per hr     155.00 mph
  Service Ceiling -
 
5,699.76 metres     18,700.00 feets
  Rate of Climb -
 
628.19 mpm     2,061.00 fpm
  Numbers Ordered/Sold -
0
Maximum Take Off Weight -
 
1,406.16 kgs     3,100.00 lbs
  Maximum Payload -
 
684.48 kgs     1,509.00 lbs
  Fuel Tank Capacity -
 
63.94 gallon     242.00 litres
  Fuel Economy -
 
1.78 km per litre 4.19 NM per gallon
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty20/11/2014, 17:47

Kamov Ka-50/52 - Page 8 1514630_769769536423377_5453638826481067999_n
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty21/11/2014, 17:51

Најсекси хеликоптер Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty13/3/2015, 22:24

Вратете се на почетокот Go down
loran11

loran11

Број на мислења : 21

Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty15/3/2015, 23:22

mislam deka imase i eden model za turcija erdogen so sediste 1 zad drug
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинKamov Ka-50/52 - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty27/12/2015, 16:51

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty5/4/2016, 09:48

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty6/4/2016, 13:05

Русите во Сирија имаат можност да ги испробаат сите новоразвиени оружје од самостојноста до денес... Wink
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинKamov Ka-50/52 - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty6/4/2016, 17:39

САД со децении "тестира" оружје и технологија, време беше и Русија да почне Smile
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Kamov Ka-50/52   Kamov Ka-50/52 - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Kamov Ka-50/52
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: