ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Видете ги мислењата без одговор
 

Воздухопловство и ПВО

 
ТемиМислења
Последно мислење
Нема нови мислења

Авиони

Ловечка, бомбардерска, јуришна и транспортна авијација
479211/9/2017, 20:03
Momak od Gjorce Американска воздухопловна индустрија
Нема нови мислења

Хеликоптери

CSAR, MEDEVAC, транспортни и други функции на хеликоптерите
1447325/9/2017, 14:46
Alvar Транспортни хеликоптери
Нема нови мислења

Беспилотни летала

Беспилотните летала како нова генерација на бојното поле
37820/4/2017, 23:49
Momak od Gjorce UAV - беспилотни летала
Нема нови мислења

ПВО системи

Противвоздушната одбрана и системите низ нивниот развој во воздухопловствата
14742Yesterday at 15:38
Momak od Gjorce Лесно преносливи ПВО ракетни системи
Нема нови мислења

Воздухопловно вооружување и опрема

Опрема и воооружувањето како неизоставен дел од воздухопловниот борбен систем
51920/5/2017, 21:21
Momak od Gjorce Воздухопловно вооружување
Нема нови мислења

Воени воздухопловства

Воздухопловни сили и останати занимливости околу авијацијата
1615423/1/2017, 13:59
Momak od Gjorce Руско воено воздухопловство
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies

Нови мислењаНови мислењаНема нови мислењаНема нови мислења  Форумот е заклученФорумот е заклучен