ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty
ПишувањеПредмет: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty30/3/2012, 20:11

нов PR50 122 mm MLRS
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 1329450212_15477
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) A18a6db7-8099-41cd-82d8-d301b9f401c9

Type-89
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 2705_121193717_5449967511_22281c4d54_z
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 2705_121193717_type_89_mlrs
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 2705_121193717_type_89_mlrs_l9
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 2705_121193717_type_89_mlrs_l12
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 2705_121193717_type-89-mlrs
Вратете се на почетокот Go down
Subzero

Subzero

Број на мислења : 213

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty30/3/2012, 21:00

Леле кога ги гледам овие повеќецевните ракетни фрлачи срцето ми се исполнува. :<3:
Вратете се на почетокот Go down
filip555

filip555

Број на мислења : 94

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty31/3/2012, 19:03

Многу убао би личеле неколку вакви во насите касарни Smile Smile
Овие M-63 Plamen и BM-21 Grad Се добри ама им мина времето .. silent silent scratch

______________________
"If you want peace, prepare for war."
Flavius Vegetius Renatus. Roman Military strategist. c. 390. A.D
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty31/3/2012, 19:14

WR-40 Langusta полски повеке наменски ракетен фрчач,кој е базиран на БМ-21 Град,всушност овој систем е модернизација на веке постоечкиот БМ-21 Град...

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Wyrzutnia%20rakietowa%20WR-40%20LANGUSTA_550

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Wr40_langusta

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Wr40_langusta_l2

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 13482

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 1290720740_a%20glowne

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Czs-2ffs-fk

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty1/4/2012, 14:46

TOS-1 Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 56980502
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 96353445
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 63233102
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 75263074-70502Tos1aa122181lo_1

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty1/4/2012, 16:34

ТОС Буратино рулз! Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty3/4/2012, 22:10

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 552327_10150768556046181_357990416180_12124265_1970137668_n
Вратете се на почетокот Go down
filip555

filip555

Број на мислења : 94

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty3/4/2012, 22:12

На Нашите Град-21 едно испукување чини околу 50 000-60 000 евра па сеа вие замислите на овие новите фрлачи Rolling Eyes Rolling Eyes

______________________
"If you want peace, prepare for war."
Flavius Vegetius Renatus. Roman Military strategist. c. 390. A.D
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty3/4/2012, 22:43

Pa kinezite ne zabeguvaat so cena.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty13/4/2012, 21:08

LAROM - романско-израелска модуларна платформа со 122 и 160мм повеќецевни ракетни фрлачи.
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) 126379_53373568_larom_aerostar%2Bimi
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 14Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: