ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty24/9/2012, 12:01

http://kienthuc.net.vn/channel/5504/201209/Ten-lua-tang-hinh-iskander-cua-Nga-xe-toac-man-dem-1850951/

Клип од Кавказ-2012, ноќно гаѓање од Искандер, Точка-У и Смреч. Twisted Evil

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty10/1/2013, 01:09

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 RG2sS

Ракети за БМ-27 "Ураган". Rolling Eyes

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty10/1/2013, 01:57

Го претовариле Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty10/1/2013, 13:16

Frogfoot напиша:
Го претовариле Laughing

нагорнината.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty10/1/2013, 17:23

Не бе, ова е fast deployment. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty18/2/2013, 19:27

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Ufj8ucc

Shocked

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
kocovБрој на мислења : 137

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty22/2/2013, 23:43

Дали сметате дека се потребени едно цевни пцрф како што беше нашиот м-71 партизан за удари по цели на неприајтелот
Вратете се на почетокот Go down
Mrshajnoski

Mrshajnoski

Број на мислења : 238

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty23/2/2013, 00:31

kakva masina e ova pogore na slikata?!?!?!?! Shocked Shocked
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty23/2/2013, 11:16

Mrshajnoski напиша:
kakva masina e ova pogore na slikata?!?!?!?! Shocked Shocked

Каква и да е,лесна мета е за било кое ородие и тоа на големи далечени а не па за денешниве наведувани ракети,една ракета и у аут,не ја гледам практичноста на „машинава“
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty23/2/2013, 14:34

Јас ја гледам, ова ти се вика БМ-21 Град 3 во 1. Very Happy Еве на пример, за нас е ко измислено.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи) - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: