ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
АвторПорака
Зоран

avatar

Број на мислења : 3677

ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   28/12/2014, 22:22

HolyTemple напиша:
Зоран напиша:
Gi bie nekoj maler Ukraincive ili neshto polosho

Јас би рекол дека Руска Армија ги бие, а не малер, тоа е полошо од малер Smile

По маер здравје брат.
слабо те има на форумов , мада и ја не сум за машала.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9448

ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   31/1/2015, 14:36

Србите денеска успешно го извршија гаѓањето на новите ракетен систем LRSVM "Morava",потпишан е и договор со ВС,со што се почнува сериско произвотство на системов,до крајот на годинава ке треба и првите лансери да влезат во употреба во ВС...Системот треба га ди замени постарите M-77 "Oganj" и M-94 "Plamen-S",има можност да испукува 122мм и 128мм...

Видео...
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/1815984/Predstavljen+novi+raketni+sistem+%22Morava%22.html


Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9448

ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   2/3/2015, 15:46

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9448

ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   10/3/2015, 12:51

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9448

ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   29/3/2015, 23:56

TocВратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9448

ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   28/4/2015, 14:25

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7923

ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   29/4/2015, 17:54

Одлична комбинација на "Град" со 8х8 Tatra платформа. Twisted Evil

Него, што беше моментот со испалување на патрон негде околу 01:25?

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7923

ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   7/8/2015, 13:54


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7923

ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   16/9/2015, 16:28


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5798

ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   24/10/2015, 01:20До ден денешен нема видео, како е од спротивната страна Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)   

Вратете се на почетокот Go down
 
MRLS (Повеќецевни ракетни фрлачи)
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: