ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 (VEGA31) Ноќта кога Србите го срушија „стелтот„ Ф-117А

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Генерал

avatar

Број на мислења : 2335

ПишувањеПредмет: Re: (VEGA31) Ноќта кога Србите го срушија „стелтот„ Ф-117А   1/4/2012, 16:20

Ико одлична презентација. Иако дело од ова што го пиша ( оној дел со стручни фрази ) го разбрав како Кинески јазик сепак суштината ја разбрав, и иако се косат со моите излагања од претходно сепак морам да ти признаам за оваа анализа aplauz

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 500

ПишувањеПредмет: Re: (VEGA31) Ноќта кога Србите го срушија „стелтот„ Ф-117А   1/4/2012, 16:23

Ako mi veruvash dragi druzhe - upotrebiv najmozhen ednostaven (od tehnichki aspekt) rechnik - i sevo ova go iskazhav shto mozhe poprosto i "plastichno" za da sekoj me razbere...ne ni sakash da pochnam da baratam so tehnichkite specifikacii na ova shto go objasniv.... Laughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: (VEGA31) Ноќта кога Србите го срушија „стелтот„ Ф-117А   1/4/2012, 16:37

Е де и ти..чекај нов е колегава..добро е што не бил порано член на МАФ па не те знае Laughing
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 500

ПишувањеПредмет: Re: (VEGA31) Ноќта кога Србите го срушија „стелтот„ Ф-117А   1/4/2012, 16:41

Laughing Laughing Laughing Laughing aplauz
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: (VEGA31) Ноќта кога Србите го срушија „стелтот„ Ф-117А   1/4/2012, 16:58

Него, болка на душа им остана што нема материјални докази за обарање на Б-2 ... инаку има некои ситуации кои доведуваат до тоа да се замислиш дали било или не.. Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

avatar

Број на мислења : 2335

ПишувањеПредмет: Re: (VEGA31) Ноќта кога Србите го срушија „стелтот„ Ф-117А   1/4/2012, 22:09

Frogfoot напиша:
Него, болка на душа им остана што нема материјални докази за обарање на Б-2 ... инаку има некои ситуации кои доведуваат до тоа да се замислиш дали било или не.. Rolling Eyes

Ајде сподели па да ги разгледаме и тие. Ико е тука ќе појасни најобично што може lol!

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3688

ПишувањеПредмет: Re: (VEGA31) Ноќта кога Србите го срушија „стелтот„ Ф-117А   1/4/2012, 22:23

Имаше една српска Тв во Скопје во тоа време и тоа го објавино само на муабет остана.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

avatar

Број на мислења : 2335

ПишувањеПредмет: Re: (VEGA31) Ноќта кога Србите го срушија „стелтот„ Ф-117А   1/4/2012, 22:37

Зоран напиша:
Имаше една српска Тв во Скопје во тоа време и тоа го објавино само на муабет остана.

Па добро ние тука не бараме којзнае какви докази. Може да ни објасниш и онака за што станува збор

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3688

ПишувањеПредмет: Re: (VEGA31) Ноќта кога Србите го срушија „стелтот„ Ф-117А   1/4/2012, 22:54

Во кратки црти , пак е Фатен со П-18 и нанишанет со П-15.
А погоден со Са-125 и тешко оштетен долетал до хрватска какде и паднал.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

avatar

Број на мислења : 2335

ПишувањеПредмет: Re: (VEGA31) Ноќта кога Србите го срушија „стелтот„ Ф-117А   1/4/2012, 22:57

Зоран напиша:
Во кратки црти , пак е Фатен со П-18 и нанишанет со П-15.
А погоден со Са-125 и тешко оштетен долетал до хрватска какде и паднал.

Искрено за да разберам мора малку повеќе да ги проучам ПВО системите.

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: (VEGA31) Ноќта кога Србите го срушија „стелтот„ Ф-117А   

Вратете се на почетокот Go down
 
(VEGA31) Ноќта кога Србите го срушија „стелтот„ Ф-117А
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: