ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Лесно преносливи ПВО ракетни системи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    15/7/2017, 22:03

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    24/7/2017, 15:02

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    3/8/2017, 17:30

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    19/9/2017, 14:04

KuszaПоследната промена е направена од Momak od Gjorce на 18/10/2017, 15:37. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8668

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    19/9/2017, 14:39

Не ги покажува сликите на постот.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    18/10/2017, 15:38

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    9/11/2017, 21:03

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    12/4/2018, 22:49

Aмериканциве вратиле во оперативна употреба 72 комада Авангер

USA returns AVENGER surface-to-air missile systems to operability
http://defence-blog.com/news/usa-returns-avenger-surface-to-air-missile-systems-to-operability.html

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    21/11/2018, 21:20

Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 507

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    21/11/2018, 22:00

Можеби малку повозрасните членови ќе се сетат на написите во поранешна Одбрана, околу проекциите за набавка на Авенџер.Непосредно после 2001,во екот на расходување на тешките орудија од АРМ.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    

Вратете се на почетокот Go down
 
Лесно преносливи ПВО ракетни системи
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: