ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Гасеничари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 EmptyПон 4 Jул - 17:52

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 EmptyВто 2 Aвг - 19:25

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 EmptyСре 3 Aвг - 11:43

Русите ќе модернизираа 400 комада МТ-ЛБ

JSC Remdiesel will upgrade 400 MT-LB multipurpose tracked armoured for Russian army
http://defence-blog.com/army/jsc-remdiesel-will-upgrade-400-mt-lb-multipurpose-tracked-armoured-for-russian-army.html
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 EmptyПет 5 Aвг - 18:57

Финска пример како се одржува и модернизира воена техника
http://defence-blog.com/army/finland-is-upgrading-its-infantry-fighting-vehicles-bmp-2.html
Пошто нема шанси следните 100 години да купиме нешто ново , јас сеуште би сакал да купиме БМП-2М НА СТАРО .
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 EmptyСаб 6 Aвг - 12:02

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 EmptyСре 10 Aвг - 12:38
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 EmptyВто 16 Aвг - 19:38

Russia to present its new armoured personnel carrier for the first time at the ARMY-2016
http://defence-blog.com/army/russia-to-present-its-new-armoured-personnel-carrier-for-the-first-time-at-the-army-2016.html

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 BTR_BMP-3_160811_01
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 EmptyВто 30 Aвг - 20:35

Филипински М-113,модернизирани од страна на Елбит со нови коуполи со 25мм топ
http://defence-blog.com/army/improved-version-of-m113-armored-personnel-carriers-spotted-in-philippine.html


Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 CrBh0nkWYAExStl-1024x576

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 Elbit25-1024x768

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 AATS5i
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 EmptyВто 30 Aвг - 20:38

Убаво би било да се планира и замена на БВП во АРМ,да не се остане замо на ОТ

Polish company unveils the new Anders armored fighting vehicle
http://defence-blog.com/army/polish-company-unveils-the-new-anders-armored-fighting-vehicle.html

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 2016-08-27-71-1
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 EmptyВто 30 Aвг - 21:08

Momak od Gjorce напиша:
Убаво би било  да се планира и замена на БВП во АРМ,да не се остане замо на ОТ

Polish company unveils the new Anders armored fighting vehicle
http://defence-blog.com/army/polish-company-unveils-the-new-anders-armored-fighting-vehicle.html

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 2016-08-27-71-1

Ufff
simaptichno.
Ko patrija na gasenici.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Гасеничари
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: