ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Гасеничари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty11/5/2016, 16:30

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty17/5/2016, 13:21


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty25/5/2016, 10:23

Rheinmetall to unveil new armoured infantry fighting vehicle at Eurosatory 2016
http://defence-blog.com/army/rheinmetall-to-unveil-new-armoured-infantry-fighting-vehicle-at-eurosatory-2016.html
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty29/5/2016, 14:06

Еве шанса да купиме модернизирани тенкови Т-72 и БВП-2 или и ние да застанеме во ред за cv90 ?
http://www.obramba.com/novice/kopno/cesko-vojsko-zanimajo-gosenicni-oklepniki-cv-90/
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty30/5/2016, 17:34

Сум пишал и порано, и сме ја дискутирале темата околу евентуална набавка на тенкови...

Ние ја имаме таа „среќа„ да немаме потреба од многу тенкови, ниту да напаѓаме ниту да не напаѓаат. Тоа е поради конфигурацијата на теренот на РМ кој не дозволува опсежни тенковски операции и продори. Напротив, смрт е за тенкови (више-мање). Поради тоа ако АРМ ги процени како перспективни Т-72, а не гледам зошто не би, тогаш би требало да одиме на нивна модернизација на ниво Б3 или нешто што од Елбит можат да изведат најслично до тоа.

Со тоа би имале тенк кој ако не на нисто рамниште со оние кои ни се потенцијални непријатели, тогаш барем тенк од кој нема да им биде сеедно.

Исто така, треба да вложуваме во набавка на ПО средства. Ем се поефтини, ем поефикасни против било кој тенк отколку друг тенк.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty14/6/2016, 13:28

Rheinmetall unveils new Lynx Light Armored Infantry Fighting Vehicle at Eurosatory 2016
http://defence-blog.com/army/rheinmetall-unveils-new-lynx-light-armored-infantry-fighting-vehicle-at-eurosatory-2016.html

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Lynx_3

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Ck50Aq-WkAA5b-9

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Ck5zP0kWEAAbGeu
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty22/6/2016, 17:48


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty22/6/2016, 19:16

Нема лабаво кај Германциве веднаш рекламно клипче , а читав некаде и доста поевтино од Пумата .
Него како ви се чини задниов излез , треба добро да се поднаведнеш па да излезеш и губиш контрола на просторот кај што излегуваш .
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty27/6/2016, 23:54

Чешко - Израелска модернизација на БВП-2
http://i-korotchenko.livejournal.com/904134.html
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty2/7/2016, 17:29


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Гасеничари
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: