ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Гасеничари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty4/2/2016, 22:21

Нашите се МТ-ЛБВ (барем некоја верзија од нив,нашите се Бугарски,така да тешко да им се најде вистинското име) кој се дизајнирани за Антартикот тоес Сибир,имаат пошироки гасеници од стандарните МТ-ЛБ кој се користеа(ат) во варшавскиот пакт,со тоа имаат помал притисок кон површината.Затоа не можеш да рачунаш возило кое е наменето за снег и мраз со возило кое не е наменето за истата намена,што не значи дека нема да развијат Пума за снежни предели,мислам дека овој проблем се решава со гумените гасеници но не сум сигурен.А и не знам кај ке најдат толку снег кај нас...

MT-ЛБВ

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Pspr010214d

MT-ЛБ

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Soviet_MT-LB
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинОклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty5/2/2016, 02:23

Бомбона си на снегу хахахахаха Laughing
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty5/2/2016, 16:39

Знае да заврне добар снег во Македонија и колку што паметам во 2001г нашите МТ-ЛБВ првпат ги видовме спремни за интервенција баш во едно снежно невреме што ја зафати Македонија .
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty9/3/2016, 20:07

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty9/3/2016, 20:16Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty18/3/2016, 20:04
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: гасе   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty12/4/2016, 13:16

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty21/4/2016, 11:58

Масовно над цело село

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Img_3801

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Img_3799

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Img_3793

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Img_3763

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Img_3781

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Img_3794

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Img_3790
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty22/4/2016, 17:08

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 1ZgPQhD
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 LHiEpW6
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 NLV2kjp
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 A8LmQGA

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty27/4/2016, 22:35

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Гасеничари
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: