ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Гасеничари

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty5/1/2016, 15:04

Eстонија покрај 44 ЦВ-90 од Холандија,сега купува од Норвешка и 35 шасии од ЦВ-90,на нивна база ке направат различни возила за подршка.И се тоа за само 695 000 евра,ЏАБЕ...

http://www.postimees.ee/3455961/eesti-soetab-sobralikult-riigilt-35-toetussoomuki-keret

Оклопни борбени возила - Гасеничари 4nIOR8Z
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty5/1/2016, 16:44

Таман колку еден Мерцедес С класа. Cool
Али тоа ти е, приоритети... и едното и другото спаѓаат под оклопни возила.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty5/1/2016, 17:01

По фахман би биле кога би се возеле у ЦВ-90 низ Скопје,ама иди докажиим Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty8/1/2016, 03:06

Вкупна цена е таа за сите 35? Shocked
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty8/1/2016, 11:06

Да бе
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty2/2/2016, 21:41


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty2/2/2016, 21:48

Овие Германски ПУМИ , изгледаат страшно вака во рамница и тврда подлога , незнам како би се снашле на ридско - планинскиот Балкан . Wink
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty4/2/2016, 18:51

Затоа е гасеничар Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty4/2/2016, 20:38

РИС напиша:
Овие  Германски ПУМИ , изгледаат страшно вака во рамница и тврда подлога , незнам како би се снашле на ридско - планинскиот Балкан . Wink

Не дај боже да видиш како би се знашла пумава на балканов Wink
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty4/2/2016, 20:41

Навистина , незнам како би се снашла Пумта на ридско-планински терен во длабок снег , да речеме од 30 до 50 сантими . Малку поодамна имам гледано на ЈУТУБ тестирање на CV90 и уште нколку други гасенични возила во такви услови , едни појдоа стотина метри и застанаа  , други после десетина метри буквално заринкаа а CV90 без проблеми го совлада теренот .Ова ме навраќа во 2001г кога се набавија , МТ-ЛБВ кои имаат слични карактеристики и можат да се употребат во слични услови ,ама ја немаат огнената моќ од 40мм топ на CV90 .
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Гасеничари
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 14Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: