ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Гасеничари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14
АвторПорака
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 14 Empty25/10/2019, 19:32

CV 90 е само сон дури и за доста моќни и богати држави,а камоли за нас. Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 14 Empty25/10/2019, 19:43

Поевтино е од ПУМА . Wink
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 14 Empty25/10/2019, 22:04

РИС напиша:
Поевтино е од ПУМА . Wink
Не спомнав ништо за пумата јас Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 14 Empty9/11/2019, 00:39

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 14 Empty20/12/2019, 16:44

Polish Military Receives the First Batch of the Upgraded BWR Vehicles. More to come in the future?
https://www.defence24.com/polish-military-receives-the-first-batch-of-the-upgraded-bwr-vehicles-more-to-come-in-the-future

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 14 840_472_matched__q2p2mx_840472matchedpeoa4j840472matchedpemjeyMartaBWR
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 14 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Гасеничари
Вратете се на почетокот 
Страна 14 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: