ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Оклопни борбени возила - Гасеничари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   31/8/2016, 17:43

Кога зборуваме за БВП само CV90 му е мајката имаш обичен транспортер до доста солиден среден тенк , а измеѓу секакви варијанти , кога би се формирала една комплетна оклопно-механизирана бригада би била добра работа за логистиката .
http://javelin98.blogspot.mk/2014/09/3mm-modern-update-cv90.html
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   2/9/2016, 00:38

Рис,и полсково возило треба да биде модуларно,тоес со повеќе наени,првпат кога беше презентирано имаше 120мм топ

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   2/9/2016, 14:35

М-113 во улога на БМП

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8675

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   6/9/2016, 19:28


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   7/9/2016, 23:37

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   20/9/2016, 23:10

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   24/9/2016, 20:55

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   5/10/2016, 13:23

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   7/10/2016, 23:33

Им стигнале на Естонциве првите 14 СВ-90,од холандија
http://pildid.mil.ee/index.php?/category/57741Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   7/10/2016, 23:38

Можам да приметам дека им стигнале и шасиите кој ги пазарија од Норвешка

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Гасеничари
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 13Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: