ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Гасеничари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty31/8/2016, 17:43

Кога зборуваме за БВП само CV90 му е мајката имаш обичен транспортер до доста солиден среден тенк , а измеѓу секакви варијанти , кога би се формирала една комплетна оклопно-механизирана бригада би била добра работа за логистиката .
http://javelin98.blogspot.mk/2014/09/3mm-modern-update-cv90.html
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty2/9/2016, 00:38

Рис,и полсково возило треба да биде модуларно,тоес со повеќе наени,првпат кога беше презентирано имаше 120мм топ

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 CrRahOOWAAAJ1SZ
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty2/9/2016, 14:35

М-113 во улога на БМП

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty6/9/2016, 19:28

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 5Tbhk7J
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 LIh5Jbg
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 LLshWVk
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 TX1bvvl
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Ul90a3c

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty7/9/2016, 23:37

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty20/9/2016, 23:10

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty24/9/2016, 20:55

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty5/10/2016, 13:23

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty7/10/2016, 23:33

Им стигнале на Естонциве првите 14 СВ-90,од холандија
http://pildid.mil.ee/index.php?/category/57741

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 20161007172606-aea77d04-me

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 20161007172459-13eb8384-me

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 20161007172701-709e2545-me

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 20161007172629-3d882b9f-me
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty7/10/2016, 23:38

Можам да приметам дека им стигнале и шасиите кој ги пазарија од Норвешка

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 20161007172629-3d882b9f-me
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Гасеничари
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: