ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 МиГ-29 и неговите варијанти

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
АвторПорака
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty7/12/2014, 14:56

Momak od Gjorce напиша:
Oва не е Миг 29 туку Су 30

Сум ја утнал темата, нека ми го префрли неекој мислењето ако може мислам Rolling Eyes

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty31/5/2015, 15:42

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty31/5/2015, 21:06

aplauz
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty17/7/2015, 12:56

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 19128274014_ae03a1bca6_h
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty17/8/2015, 23:03

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Aviamix2015-02

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Aviamix2015-04

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Aviamix2015-05

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty21/10/2015, 15:33

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty20/9/2016, 23:08

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty22/12/2016, 14:25

„Новите“ Миг-29 (6 на број) на Србското ВВ кои ги добиваат на поклон од Русија.Во пакет со 30 модернизирани Т-72Б и 30 БРДМ-2,незнам само што ке им е последново,бидејќи ги имаат во доволен број па дури и почнаа да ги пензионираат

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty6/7/2018, 14:16

Вратете се на почетокот Go down
Motorola

Motorola

Број на мислења : 64

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty6/9/2018, 17:41

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 20180918
Mig-29SMT so 50 uspesno porazeni celi
Lokacija khmeimim avio baza vo lattakia

Sent from Topic'it App
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
МиГ-29 и неговите варијанти
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: