ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 МиГ-29 и неговите варијанти

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty12/2/2014, 23:28

Iko напиша:
I te kako postoi Zokich...MiG-29OVT?
Во колку примерока 2 -3 .
Раритет,

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty12/2/2014, 23:28

Зоран напиша:
Iko напиша:
I te kako postoi Zokich...MiG-29OVT?
Во колку примерока 2 -3 .
Раритет,
На МАФ сликата со ракети јас ја ставив.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty12/2/2014, 23:46

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 52022_63281216_nemacki%20specijal%20rula
МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 27897_48007361_4119%20pol%20af-ju2012

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty12/2/2014, 23:52

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 GAsg2
МиГ-29 СМТ.


...........................................................

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 IMG_4179

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty13/2/2014, 00:29

Vo eden primerok...prototipen...no toa ne e bitno...bitno e deka postoi takov verzionen model Zokich...vprochem, istoto - oddamna ne e nikakov tehnichki "bauk"...
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty13/2/2014, 00:34

Iko напиша:
Vo eden primerok...prototipen...no toa ne e bitno...bitno e deka postoi takov verzionen model Zokich...vprochem, istoto - oddamna ne e nikakov tehnichki "bauk"...

Брзо дознав еден чуден факт . Кај Ф-16 и донекаде кај Су-30 ракетите на крајните точки ги подобруваат летните карактеристики на истите кај Ф-16 дури и не ставаат од помалите АИМ-9 Х ѕитку од поголемите АИМ-120 Ц7.
Чудно но вистинито.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty13/2/2014, 08:19

Yup...deluvaat kako "zabci" na aero-dinamichkiot protok dolzh napadnata ivica...i toa ne samo kaj niv - tuku i kaj podosta drugi borbeni avioni...
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty13/2/2014, 15:21

За склековите завршено !  Very Happy 
Сега одма читанките и едукација.

А , грешката ? Е за тоа немам изговор...  Embarassed  Glava v zid 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty13/2/2014, 17:29

Legija91 напиша:
За склековите завршено !  Very Happy 
Сега одма читанките и едукација.

А , грешката ? Е за тоа немам изговор...  Embarassed   Glava v zid 

Уживај друже ние сме збир на ентузијасти , кои немаат поим од ништо ама сакаме да си муабетиме.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty13/2/2014, 17:30

Iko напиша:
Yup...deluvaat kako "zabci" na aero-dinamichkiot protok dolzh napadnata ivica...i toa ne samo kaj niv - tuku i kaj podosta drugi borbeni avioni...
Да ама таа финта не проага кај профилот на ластовицата.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: МиГ-29 и неговите варијанти   МиГ-29 и неговите варијанти - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
МиГ-29 и неговите варијанти
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 8Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: